Новини    09 вересня 2017 19:05

Теплиці дозволяють найбільше заробити на землі


Ринок землі потрібно вводити з обмеженнями. Зокрема, надати пріоритетне право викупу продуктивним фермерами, а також на перших порах заборонити купівлю іноземцям.

«Якщо прийдуть іноземці, за рахунок конкуренції ціна на землю відразу виростуте. Вітчизняний фермер не зможе її купити. Прибутки, які заробляються в сільському господарстві, будуть іти за кордон, країна втрачатиме», – висловив думку в рамках форсайту, організованого проектом «Земельна відповідь», економічний експерт Любомир Шавалюк.

Акцент на невеликих фермерах допоможе розвивати нішове виробництво. На гектарі можна заробити по-різному, і в країнах, де орієнтуються на виробництво ягід, садівництво, отримують більше.

«Якщо ви вирощуєте пшеницю, на гектарі заробите 10 000 грн доходу, малину – 80 000 – 100 000. Якщо у вас теплиця, то можна отримувати до 1 млн грн з гектара. Якщо стимулювати фермерів іти в виокодохідні ніші, сільське господарство матиме зовсім інше обличчя», – каже Шавалюк.

Час земельної реформи настав давно, і без її завершення країна багато втрачає, додав зі свого боку Денис Нізалов, експерт Світового банку.

Про підтримку земельної реформи днями заявив і Президент України Петро Порошенко. На його погляд, мораторій є неконституційним і порушує права українців.

В рамках форсайту представники великого та дрібного агробізнесу, потенційні інвестори, економісти, трейдери, аудитори та інші експерти розглянули можливі сценарії розвитку України в найближчі 15 років залежно від політичних рішень щодо ринку сільгоспземель. Учасники зійшлись на думці, що визначаючими факторами подальшого розвитку економіки та, зокрема, агросектору стане судова реформа, зростання інвестицій та децентралізація.

Остаточні результати дослідження будуть презентовані 29 вересня в Києві у Центрі сучасного мистецтва М17.

 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...