Новини / Овочівництво     08 травня 2022 21:34

На Полтавщині понад 80 тисяч гектарів площ віддадуть під овочі

Приблизно до 5 тисяч гектарів збільшення овочевих і картоплі у 2022 році.

На Полтавщині у 2022 році збільшили посадкові площі під овочі на 5 тисяч гектарів. Як зазначив заступник директора обласного департаменту агропромислового розвитку Олег Палій, це для того, аби в умовах війни вистачало продовольства для внутрішнього ринку, повідомляє Суспільне.

Загалом же на Полтавщині для цих культур відвели понад 80 тисяч гектарів землі.

“По всіх категоріях господарств цього року плануємо засіяти близько 30 тисяч гектарів овочевих культур, а також 54 тисячі гектарів картоплі. Приблизно до 5 тисяч гектарів збільшення овочевих і картоплі у цьому році”, – зауважив Палій.

За його словами, це для того, аби в умовах війни вистачало їжі для споживання на внутрішньому ринку.

Читайте такожВ Уряді затвердили план із забезпечення продовольчої безпеки в умовах воєнного стану

Своєю чергою, Михайло Плюта із села Попівка вирощує овочі понад 30 років на восьми власних теплицях.

“Насіння з минулого року і те, що встигли закупити до війни. Цього року дуже складно працювати – війна, нестача насіннєвого матеріалу, нестача добрив. Загалом буде десь 3 гектари овочів. Із них – гектар картоплі і десь 2,5 (гектари – ред.) овочів”, – наголосив Плюта.

Нагадаємо,  основними завданнями аграрної науки в умовах воєнного часу є створення умов до забезпечення першочергово стабільного та високого рівня виробництва продовольчої продукції в Україні.

З початку повномасштабної війни в Україні деякі кооперативи перепрофілювалися: з вирощування ягід перейшли на овочі. Саме так вони хочуть допомогти країні вистояти та забезпечити населення продовольством.

У березні 2022 року середнє значення індексу світових продовольчих цін становило 159,3 пункту, що на 17,9 пункту (на 12,6%) перевищило його лютневе значення і досягло найвищого рівня за весь час спостережень (з 1990 року).

Також стало відомо, що ціни на картоплю в Україні стрімко знижуються.

Перероблення для аграрія — раціональна бізнес-можливість під час війни, коли російські війська ціленаправлено намагаються знищити запаси продовольства.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також