Новини    25 травня 2018 15:55

Темпи падіння обсягів виробництва м’яса та молока прискорились


За 4 місяці цього року виробництво м’яса всіх видів у забійній вазі склало 778 тис. тонн, що на 1,5% менше ніж за відповідний період минулого року, коли у І кварталі темп скорочення становив 0,6%. З січня по квітень, всіма категоріями господарств вироблено 2837 тис. тонн молока, що на 1,1% менше, ніж у відповідному періоді минулого року. Про це повідомили в «Економічному дискусійному клубі».

За даними економістів, сільськогосподарські підприємства збільшили виробництво м’яса на 0,3%, а у господарствах населення спостерігалося його зменшення на 4,3%. Найбільше від початку року скоротилося виробництво свинини – на 7,2%, обсяги яловичини зменшилися на 4,4%. Натомість галузь птахівництва і надалі демонструє приріст, який склав 3,5%.

За інформацією органів статистики, станом на 01.05.2018 порівняно з відповідною датою минулого року поголів’я ВРХ скоротилося на 4,4%, свиней – на 6,3%, а поголів’я птиці зросло на 1,2%.

Темпи падіння обсягів виробництва м’яса та молока прискорились

«Експорт м’яса та м’ясопродуктів у січні–квітні ц.р. склав 119 тис. тонн («мінус» 1% до аналогічного періоду 2017 року),  імпорт – 81 тис. тонн («плюс» 42%). Частка м’яса птиці у структурі експорту перевищує 80%, що за 4 місяці ц. р. в натуральному виразі склало 98 тис. тонн. Близько 50% експорту м’яса птиці з початку року надійшло на ринки Нідерландів, Іраку, Словаччини», – повідомили економісти.

У виробництві молочної продукції, з початку поточного року зберігалася стійка негативна тенденція до зменшення. За 4 місяці всіма категоріями господарств вироблено 2837 тис. тонн молока, що на 1,1% менше, ніж у відповідному періоді минулого року. При цьому у сільгосппідприємствах виробництво молока зросло на 3,2%, у той час, як у господарствах населення, які забезпечують понад 65% його надоїв, воно знизилося на 3,1%.

Новини за темою:  Без обмежень: ЄС відкрив ринок для українського насіння чотирьох ключових культур

За даними статистики, станом на 01.05.2018 порівняно з відповідною датою минулого року поголів’я корів скоротилося на 3,8%.

«Незважаючи на падіння виробництва молокосировини відбувається суттєве збільшення експорту молочних продуктів. У січні−квітні ц. р. порівняно з аналогічним періодом 2017 року експорт молокопродуктів зріс у 1,7 рази та склав 302 тис. тонн. Основною товарною позицією українського молочного експорту є масло вершкове (81% від загального обсягу), активними покупцями якого є Марокко, Туреччина, Саудівська Аравія», – заявили фахівці.

Темпи падіння обсягів виробництва м’яса та молока прискорились

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...