ТехнікаТехнології

Вінницьке підприємство розробило технологію дистанційного пошуку мін на полях

Вінницьке підприємство учасник агрокластера “АгроВін” розробило технологію дистанційного пошуку мін на полях. Шукатимуть їх за допомогою сільськогосподарської техніки.

Про це повідомили у Вінницькій ОДА.

“На трактор кріпляться металодетектори, один — спереду, два — позаду. Ширина захвату — 6 м. Трактор рухається полем в автоматичному режимі зі швидкістю 3 км на годину. Металодетектор, що попереду, фіксує інформацію та передає її на диспетчерський центр в режимі онлайн. Якщо небезпечний предмет виявлений на шляху трактора, машина автоматично зупиниться і буде чекати подальших вказівок від оператора”, — розповів засновник компанії “ФРЕНДТ” Віталій Шуберанський.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

За його словами, ця технологія актуальна для регіонів України, де відбувалися бойові дії. Зокрема — Київської, Чернігівської, Сумської областей.

“Згодом технологія стане актуальною для 30% від окупованої території України. Крім цього, за допомогою нашого спільного з ВНТУ навчального центру плануємо проводити навчання новим технологіям для людей, які втратили роботу, давати їм нову кваліфікацію. Спеціалізована техніка коштує мільйони доларів, а ми можемо брати господарську техніку, що не використовується у виробництві, і завдяки цьому розробка має низьку собівартість”, — пояснив Шуберанський.

Технологія передбачає використання безпілотних пристроїв, які забезпечують пошук вибухонебезпечних предметів і їх маркування на полях. Це спростить роботу вибухотехнічних служб, які займаються розмінуванням деокупованих територій.

Нагадаємо, мільйони гектарів земель в Україні не будуть засіяні цією весною через забрудненість вибухонебезпечними предметами. Аграріям в зоні бойових дій та на деокупованих територіях не вистачає на це грошей. Сьогодні розмінувати один гектар землі коштує близько 40-50 тисяч гривень, а це ринкова вартість земель с/г призначення.

Через російське вторгнення Україна опинилася в лідерах із забруднення територій вибухонебезпечними предметами.

Деякі експерти вважають, що на розмінування полів доведеться витрати вдвічі більше грошей, ніж це заявлено офіційно, тобто 4 мільярди євро.

Чехія має намір долучитися до операцій з розмінування українських сільськогосподарських земель.

Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) планує допомогти сільським господарствам “сірих” зон у знищенні вибухових об’єктів.

Валерія Пепеля

Валерія Ясницька

Журналіст-аналітик, редактор. Пише інтерв'ю та статті про агробізнес. Має дві вищі освіти - економічну та технічну. У друкованих та онлайн-ЗМІ працює від 2006 року. Улюблена тематика - економічне та соціально-політичне життя України.

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку