Новини / Логістика / Рослинництво     26 вересня 2022 17:55

Світові запаси зерна скоротяться до 10-річного мінімуму


Попри те, що вдалося відновити експорт зерна з України, наразі світ рухається до дефіциту запасів зерна, який може стати наймасштабнішим за останні 10 років, повідомляє інформаційне агентство Reuters.

Читайте також: В Миколаївській області продається елеваторний комплекс об’ємом зберігання 84 700 м 3

Одна з причин – погані погодні умови, які накрили низку сільскогосподарських регіонів від США до Китаю. Це призвело до скорочення врожаю та зниження запасів зерна – що може спровокувати голод в деяких найбідніших країнах світу.

Хоча імпортери та виробники сподівалися, що відновлення постачання зерна з України через чорноморські порти покращить доступність урожаю, а американські фермери також очікували на збір великих обсягів збіжжя, погода внесла свої корективи. Через посуху найбільший виробник кукурудзи у світі, США, зберуть найменший за три роки урожай. Посуха також знищила частину урожаю у Європі та загрожує посівній у Південній Америці.

Читайте також: Як обрати мінітрактор для сільськогосподарської діяльності

Загалом, врожай зерна у світі цього року буде меншим за показники 2012 року, коли через кліматичні умови було зібрано дуже мало зернових.

Нагадаємо, що через літню посуху, яка завдала європейським запасам продовольства величезних збитків, аграрії Франції збирають найменший урожай кукурудзи з 1990 року.

У 2022 році через російське вторгнення Україна збере 54,1 – 55,7 млн тонн врожаю. Минулого року Україна зібрала рекордні 86 млн тонн, тобто через війну втрати врожаю складуть приблизно 30 млн тонн.

АНТОН КОРЖ

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також