Новини / Аналітика     06 листопада 2019 16:26

Світові ціни на пшеницю та кукурудзу: чи є привід для оптимізму

Міжнародна рада із зерна (International Grains Council, IGC), аналізуючи динаміку ринку щодо основних зернових культур, відзначила довгоочікуване зміцнення світових цін на збіжжя.

У IGC оперують індексом GOI (Grains and Oilseeds Index), який заснований на динаміці ринкових цін на пшеницю, кукурудзу, жито, сорго, рис, боби та ріпак. Для кожної з культур вираховуються окремі субіндекси.

Читайте: Курс на Китай: дві пропозиції ЄБА до Експортної стратегії України

Останній звіт, опублікований IGC, присвячено динаміці вересневих цін на зернові. У ньому Міжнародна рада із зерна відзначає деяке зростання субіндексу GOI на кукурудзу.

«Після спаду на початку місяця до найнижчої позначки більш ніж за 10 років субіндекс GOI щодо кукурудзи згодом зміцнився. У підсумку порівняно з минулим місяцем це дало зростання на 1,8%. Ми вважаємо, що цю динаміку можна пояснити зростанням на суміжних ринках і ризиками, пов’язаними з перспективами виробництва кукурудзи у США», – стверджують аналітики.

Утім, якщо порівняти субіндекс GOI щодо кукурудзи у вересні 2019-го з аналогічним показником минулого року, то ми знову побачимо падіння – на 4,7%. При цьому субіндекс GOI на пшеницю продемонстрував приріст у 6,1%.

«Первісне зниження, пов’язане з великою пропозицією на світовому ринку, пізніше змінилося зростанням під впливом безлічі нових тендерів на експортні відвантаження і посилюється занепокоєнням перспективами врожаїв у Північній Америці», – пояснюють експерти IGC.

Таким чином, через приріст щодо пшениці та кукурудзи індекс GOI (а з ним і світові ціни на збіжжя), після великих втрат у попередні два місяці, незначно зміцнився, збільшившись порівняно із серпнем на 1%.

Landlord раніше повідомляв про те, що аналітики ФАО зафіксували укріплення світових цін на зернові, якого так довго очікували зернотрейдери. Проте до показників минулого року ще далеко – ціни на збіжжя практично досягають десятирічного мінімуму.

Читайте також