Новини / Аналітика     06 листопада 2019 14:15

Курс на Китай: дві пропозиції ЄБА до Експортної стратегії України

Затвердження переліку нових перспективних ринків для української сільгосппродукції та впровадження національного звіту про пов’язані з агровиробництвом викиди парникових газів – дві з головних пропозицій, які внесли експерти ЄБА до Експортної стратегії України.

Про це повідомляє Економічна правда.

Розроблення Експортної стратегії України має важливе значення для сільського господарства, яке є експортно-орієнтованою галуззю. Фахівці Європейської бізнес асоціації взяли участь у національних консультаціях та надали свої пропозиції.

Читайте: В Україні вперше з’явиться цифрова топографічна база даних ФОТО

Виконавчий директор комітету олійних та зернових культур ЄБА Ірина Душник виділила дві ключові ініціативи, запропоновані асоціацією у світлі перспективи експорту зернових з України.

  1. Налагодження нових ринків збуту, серед яких основним є Китай.
  • Затвердження переліку нових перспективних ринків для української агропродукції, серед яких слід виділити Китай. Аргументи:  це мільярдний ринок споживання, що входить до ТОП-5 основних споживачів української сільгосппродукції (за останні 5 років експорт зернових з України до Китаю збільшився у 20 разів — з $26 млн до $533 млн).
  • Слід розширити перелік культур, що можуть постачатися на китайський ринок. Для цього потрібно підписати міжурядові протоколи між Китаєм та Україною, які визначатимуть вимоги щодо експорту сільгоспкультур.
  1. Збільшення обсягу поставок української агропродукції до ЄС.
  • Оскільки в Євросоюзі зростає увага до екологічних аспектів, Україна має впровадити національний звіт про викиди парникових газів, пов’язані з агровиробництвом. Всеукраїнська система моніторингу, звітності та верифікації викидів сприятиме нарощуванню експортних поставок сільгосппродукції до країн Євросоюзу, зокрема для переробки на біопаливо.

Експерти відзначають, що Україні треба в цьому взяти за приклад шлях конкурентів – Австралії та Канади, які підготували розрахунки викидів парникових газів, і Єврокомісія вже схвалила ці звіти.

Landlord раніше повідомляв про те, що Україна за перші 9 місяців 2019 року експортувала рекордний обсяг зернових – 39,8 млн тонн, що на 44% більше, ніж за відповідний період 2018-го. Найбільшим споживачем українського зерна залишається Єгипет, на другому місці – Китай.

Читайте також