Новини    09 лютого 2023 15:10

Світові ціни на продовольство падають десятий місяць поспіль – ФАО


Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (FАО) заявила, що в січні світові ціни на продовольчі товари знизилися, і ця тенденція спостерігається десятий місяць поспіль.

Про це йдеться у пресрелізі організації.

“Індекс цін на продовольство ФАО у січні 2023 року становив у середньому 131,2 пункту, знизившись на 1,1 пункту (0,8%) порівняно з груднем, що засвідчило падіння 10-ий місяць поспіль”, – заявили у FАО.

Зазначається, що індекс упав на 28,6 пункту (17,9%) від піка (159,7 пункту), досягнутого в березні 2022 року.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

“Падіння індексу в січні було зумовлене зниженням індексів цін на рослинні олії, молочні продукти та цукор, тоді як ціни на зернові та м’ясо залишалися переважно стабільними”, – зауважили у FАО.

Нагадаємо, за попередніми прогнозами від The Food and Agriculture Organization (ФАО), валове виробництво зернових у світі у 2022 році продовжить зростання четвертий рік поспіль і може досягти 790 млн т.

Оцінка ФАО щодо світових запасів зернових на кінець сезону у 2022 р. становить 856 млн т, що на 2,8% вище початкового рівня. Це обумовлено збільшенням запасів кукурудзи, зокрема через призупинення експорту з України.

З метою подолання наслідків війни в Україні для світового сільськогосподарського сектору, Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) розпочала новий проєкт на суму 17 мільйонів доларів, щоб допомогти українським фермерам зберегти очікуваний у липні-серпні урожай та забезпечити експорт найважливіших сільськогосподарських товарів на міжнародні ринки.

У грудні 2022 року світові ціни на продовольство впали до рівня 2021 року.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...