Новини    14 серпня 2022 16:47

Судно з українським зерном наблизилось до Сирії. Раніше від нього відмовились у Лівані — Reuters

Вантаж у 26 000 тонн кукурудзи спочатку призначався для Лівану, але там покупець відмовився від товару, пославшись на порушені терміни доставлення

Перше судно, яке вирушило з України в межах угоди за посередництвом ООН щодо відновлення експорту зерна два тижні тому, 14 серпня наблизилося до сирійського порту Тартус. Про це пише агенство Reuters з посиланням на власні джерела.

Судно Razoni під прапором Сьєрра-Леоне відпливло з Одеси 1 серпня. Вантаж у 26 000 тонн кукурудзи спочатку призначався для Лівану, але там покупець відмовився від товару, пославшись на порушені терміни доставлення. Після цього судно відплило до турецького порту Мерсіні і почались пошуки нового покупця.

Тепер два джерела Reuters, одне з яких перебуває у Тартусі, заявляють, що судно наближається до порту на північному заході Сирії.

Українські дипломати наразі це питання не коментували.

Україна розірвала дипломатичні відносини з Сирією в червні після того, як Дамаск визнав незалежність східних областей Луганської та Донецької областей.

Тим часом зафрахтований ООН корабель MV Brave Commander найближчими днями відправиться з України в Африку після того, як завершить завантаження понад 23 тис. тонн пшениці в українському порту “Південний”, повідомив представник ООН.

Нагадаємо, перший караван суден з українським збіжжям 5 серпня вирушив із портів Одеської області. Раніше завантажене українською кукурудзою судно Razoni дісталося берегів Туреччини та стало на якір перед входом у Босфор.

Згідно з інформацією, наданою відправником українського зерна на борту Razoni, покупець в Лівані відмовився приймати вантаж через затримки термінів постачання (понад 5 місяців).

Адміністраторка Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) Саманта Пауер заявила, що Україна та США працюють над “планом Б” відносно експорту українського зерна з країни після нападу росії на Одеський порт.

Стало відомо, що болгарські виробники зерна протестують проти дешевого імпорту з України. Вони вирішили перекрити дороги та наземні пункти пропуску.

Тим часом в ООН очікують значного зростання кількості суден, які мають намір експортувати українське зерно.

Анна Лиса
Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...