Новини    02 листопада 2017 16:36

Українські садівники втратили врожаю на 10 млрд грн


Втрати врожаю плодів та ягід в поточному році склали 800 000 тонн або 40% від очікуваного. В грошовому еквіваленті це 8-10 млрд грн. Такі оцінки асоціації «Укрсадпром».

«Якість врожаю нижча, ніж торік. Виною тому — заморозки, низькі температурами в період запилення, гради та буревії», — розповів на форумі Fruits & Berries Plate Дмитро Крошка, голова «Укрсадпрому».

Недобір спостерігається не лише в Україні. За даними WAPA, врожай яблук в ЄС у порівнянні з торішнім показником упав на 20% і оцінюється в 9,3 млн тонн. Ціни на плоди ростуть.

Вітчизняне виробництво не покриває внутрішньої потреби у фруктах та ягодах. Дефіцит складає близько 20%. «Здебільшого ми імпортуємо екзотичні фрукти та ягоди. Та вже наприкінці зими на прилавках з’являються імпортовані традиційні для вирощування в Україні плоди», – каже Крошка.

Разом з тим, Україна встигає годувати своєю продукцією європейський ринок, збільшується кількість переробних підприємств.

«Якщо світовий ринок рухається у напрямку конкуренції за споживача, то Україна має значний резерв в обсязі споживання плодово-ягідної продукції», — вважає Олександр Донченко, аналітик Українського клубу аграрного бізнесу.

Відповідно до статистики ФАО, за обсягами споживання плодів та ягід Україна поступається не лише розвинутим країнам, але й не досягає середньосвітового рівня.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...