Новини    29 жовтня 2023 13:35

У Кабміні спростили процедуру передання на приватизацію непотрібних збиткових компаній


У Кабінеті Міністрів України вирішили спростити порядок передання повноважень з управління корпоративними правами держави уповноваженим органам управління. Насамперед мовиться про Фонд держмайна, повідомило Міністерство економіки.

Для збиткових суб’єктів господарювання, які передаються до сфери управління Фонду держмайна та підлягають ліквідації, зменшили перелік документів.

“Ухвалена постанова – це ще один важливий крок в реалізації стратегії уряду щодо оптимізації портфеля державної власності. Вона дозволить прискорити процес передання державних підприємств до Фонду держмайна для приватизації, ліквідації чи ефективного управління”, – пояснив заступник міністра економіки Олексій Соболев.

На сьогодні в Україні зареєстровано 103 подібних підприємства, зокрема ПАТ “Укрмедпром”, ПАТ “ДАК “Ліки України”, ПАТ “ДАХК “Топаз”, ДАХК “Київський радіозавод”. Постанова допоможе забезпечити передання цих компаній до Фонду державного майна для подальшої приватизації.

Як пояснив заступник міністра, політика уряду націлена на те, аби в державній власності мають залишитись близько сотні стратегічних підприємств, а всі інші мають бути або приватизовані, або ліквідовані.

Нагадаємо, Фонд держмайна з початку приватизації залучив до бюджету 3,98 млрд грн.

Державна частка торгового центру Ocean Plaza становить 66,65%, її балансова вартість сьогодні — 1,3 млрд гривень, і саме ця сума стане стартовою ціною на аукціоні. Однак остаточна вартість продажу визначиться на відкритих онлайн-торгах на платформі Prozorro.Продажі.

Маргарита Юзяк

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...