Новини    24 травня 2023 10:13

Справу Насірова-Бахматюка про найбільший в Україні хабар передали до суду


23 травня 2023 року прокурором САП за матеріалами досудового розслідування НАБУ скеровано до суду обвинувальний акт за обвинуваченням колишнього Голови ДФС України Романа Насірова та його радника в одержанні понад 722 млн грн неправомірної вигоди.

Про це повідомила САП.

Установлено, що протягом 2015 -2016 років очільник ДФС України одержав на свою користь та на користь третіх осіб понад 722 млн грн неправомірної вигоди за вчинення дій, пов’язаних із забезпеченням відшкодування ПДВ підконтрольним власнику агрохолдингу Олега Бахматюка юридичним особам у розмірі понад 3,2 млрд грн.

Як встановило слідство, надання неправомірної вигоди в іноземній валюті (5,5 млн доларів США та 21 млн Євро) відбувалося із використанням низки компаній, зареєстрованих за кордоном, що належали Бахматюку, а її одержання посадовцем – із використанням підприємств-нерезидентів, контроль над діяльністю яких здійснювався безпосередньо Насіровим, його радником та іншими особами, пов’язаними з ним родинними відносинами.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Для перерахування коштів між вказаними юридичними особами під виглядом надання та отримання позик або постачання продукції підозрюваними також були залучені й інші підприємства-посередники, зареєстровані за межами України. При цьому частина коштів такої неправомірної вигоди була сформована безпосередньо із грошових коштів бюджетного відшкодування ПДВ, конвертованих у іноземну валюту.

Дії Насірова кваліфіковано за ч. 4 ст. 368 КК України, його радника – за ч. 5 ст. 27, ч. 4 ст. 368 КК України.

02.02.2023 досудове розслідування завершено. На сьогодні обвинувальний акт скеровано до ВАКС до розгляду по суті.

Разом з тим повідомляємо, що  матеріали стосовно Бахматюка, підозрюваного у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 369 КК України, прокурором виділені в окреме провадження, у якому сторона захисту підозрюваного наразі ознайомлюється із матеріалами досудового розслідування в порядку ст. 290 КПК України.

Кримінальні справи Бахматюка: що відомо

Нагадаємо, 17 жовтня 2022 року НАБУ повідомило Бахматюку та Роману Насірову про нову підозру. За версією слідства, протягом 2015-2016 років голова ДФС (тоді цю посаду обіймав Роман Насіров) отримав від Бахматюка $5,5 млн і 21 млн євро неправомірної вигоди за відшкодування понад 3,2 млрд грн податку на додану вартість.

Раніше суд на Кіпрі видав всесвітній ордер на заморожування активів Бахматюка.

Національний банк України (НБУ) отримав можливість розпочати примусову реалізацію майна ТОВ “Станіславська торгова компанія” – земельної ділянки в Яремче Івано-Франківської області – в рахунок погашення заборгованості за стабілізаційними кредитами збанкрутілого банку “Фінансова ініціатива” Олега Бахматюка.

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою власнику агрохолдингу Олегу Бахматюку, підозрюваному в наданні неправомірної вигоди розміром 722 мільйони гривень колишньому голові Державної фіскальної служби України та його раднику.

НАБУ і САП також скерували до Австрії клопотання про екстрадицію Бахматюка до України, але в межах справи щодо заволодіння 1,2 млрд грн рефінансування Національного банку ВіЕйБі банком, де власником був Бахматюк. Кримінальний суд Відня відмовив в екстрадиції Олега Бахматюка до України у справі ПАТ “ВіЕйБі Банк” (VAB Банк) на запит української прокуратури.

У цій справі детективи НАБУ 11-12 листопада 2019 року повідомили про підозру експершому заступнику голови Нацбанку України Олександру Писаруку, який на той момент і досі очолює правління Райффайзен Банку, члену ради НБУ Миколі Каленському та ексглави банківського нагляду НБУ у заволодінні коштами стабілізаційного кредиту VAB Банку на 1,2 млрд грн у жовтні 2014 року. Крім них про підозру було повідомлено ще п’ятьом особам: голові наглядової ради та заступнику голови правління VAB Банку, а також трьом посадовим особам приватних компаній, пов’язаних із власниками банку.

Наприкінці листопада 2019 року МВС України за заявою НАБУ оголосило у розшук у цій справі ексвласника VAB Банку Бахматюка та його сестру, гендиректора “Авангарду” Наталію Василюк.

22 травня 2023 року САП скерувала до суду обвинувальний акт стосовно 15 осіб, яким інкримінується причетність до заволодіння 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту Національного банку України, виданого ВіЕйБі банку, власником якого є олігарх Олег Бахматюк.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...