Новини    29 травня 2023 16:37

Спалахи пташиного грипу підтвердили у Підляському воєводстві Польщі

Загалом в Підляському воєводстві було виявлено чотири спалахи високопатогенного пташиного грипу

Ще два спалахи пташиного грипу на Підляшші — в Пйонтніці поблизу Ломжі. Наявність вірусу було підтверджено у п’яти мертвих мартинів звичайних, інформує polskieradio.

Після того, як два тижні тому було виявлено перший такий випадок, у цій місцевості вже два тижні тому була встановлена інфікована зона. Тепер обмеження продовжено ще на місяць, включаючи захист домашньої птиці від контакту з дикими птахами та заборону туристам в’їжджати на уражену територію.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Цього року в Підляському воєводстві було виявлено чотири спалахи високопатогенного пташиного грипу — окрім трьох у Пйонтніці, також один у ґміні Радзілув в повіті Ґраєво. У всіх випадках вірус був виявлений у мартинів звичайних.

У всій Польщі Головна ветеринарна інспекція вже зареєструвала 108 таких спалахів цього року, в той час, як за весь минулий рік було зафіксовано 96 випадків, жодного на Підляшші.

Нагадаємо, влада Чехії мусить знищити 220 тис. курей на птахофабриці, де минулого тижня виявили пташиний грип. Це найбільший спалах хвороби у країні. Пташиний грип був зареєстрований на фермі, розташованій за 150 км на захід від Праги.

В Ізраїлі виявили спалахи патогенного пташиного грипу H5N1 ще на двох індичих фермах в країні. Перший спалах стався серед 25 000 індиків у трьох кооперативах на фермі в селі Магал біля загороджувальної стіни, побудованої Ізраїлем на окупованому Західному березі.

Французькі виробники фуа-гра зіштовхнулися із катастрофою. Великий спалах пташиного грипу цієї зими і навесні призвів до серйозної нестачі для нового виробничого циклу.

Раніше у США довелося знищити понад 22,8 мільйона птахів через епідемію пташиного грипу. Рекорд пташиного грипу в Сполучених Штатах був встановлений у 2014-15 роках, коли на 200 птахофабриках у 15 штатах було забито 50 мільйонів курей та індиків. Хвороба в 2014-15 роках коштувала птахівництву 3 мільярди доларів і потребувала ще 1 мільярд доларів федеральних витрат.

У Європі найбільший в історії спалах пташиного грипу зафіксували у січні 2022 року. В Європі було підтверджено 675 випадків зараження диких птахів і 534 випадки зараження домашніх тварин. Також було відзначено, що минулого року випадки пташиного грипу були виявлені у ссавців, зокрема у рудих лисиць.

Також у Болгарії знищать 19 тисяч курей через спалах пташиного грипу. Це третій спалах пташиного грипу на птахофабриці у селі Криве Поле неподалік міста Хаскове за останні три роки.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...