Новини / Рослинництво     15 лютого 2019 12:24

Соєві правки порушують принципи конкуренції в агросекторі України – ЄБА

Вибіркова податкова політика щодо відшкодування ПДВ при експорті сої та ріпаку нищить конкуренцію в агробізнесі та може призвести до збільшення тіньового ринку зерна в Україні і зменшення надходжень до держбюджету.

Про це повідомляє прес-служба Європейської бізнес-асоціації.

Так звані «соєво-рапсові правки», за якими зараз держава відшкодовує ПДВ при експорті сої та ріпаку лише підприємствам-виробникам цієї продукції, призвели до порушення принципів вільної конкуренції (фермери, що вирощують сою та ріпак, опинилися в нерівних умовах з виробниками інших культур).

ЧитайтеСоєві правки: як це вдарило по аграрному бізнесу

Минулого тижня у ВР був зареєстрований законопроект № 10027, яким пропонується відновити відшкодування ПДВ при експорті олійних культур (сої та ріпаку).

Закликаючи підтримати цей закон, ЄБА в якості аргументів сформулювала негативні наслідки вибіркової податкової політики при експорті сої та ріпаку:

  • Підхід обмежує права інших компаній-експортерів, малих та середніх фермерів, які позбавлені можливості отримувати бюджетне відшкодування ПДВ.
  • Може призвести до збільшення тіньового ринку зерна в Україні та зменшити надходження в держбюджет (оскільки малі та середні аграрії, які не можуть самостійно експортувати свою продукцію, будуть змушені реалізовувати товар за готівку).
  • Виробники сої несуть значні фінансові збитки, оскільки ціни, які їм пропонують за їхню продукцію, значно менші, ніж на світовому ринку.
  • Фермери змушені скорочувати посіви сої та ріпаку.
  • Європейські заводи з переробку ріпаку, відчуватимуть брак української сировини і шукатимуть інших імпортерів.  Це призведе до того, що Україна може втратити ринок ЄС.
  • Ситуація може вивести із сівозміни ріпак та сою, що загрожує поступовим виснаженням ґрунтів.

Landlord раніше повідомляв про те, що експерти проти звільнення від ПДВ аграріїв: називають три причини.

Фото: Reuters

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також