Шмигаль закликав Польщу відкрити ринок для українського зерна

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль звернувся до Польщі із закликом відкрити ринок для ввезення зерна з України після 15 вересня.
Своєю чергою, Україна обіцяє “співробітництво та експертний діалог замість лозунгів та короткочасної політичної доцільності”. Глава уряду наголосив, що росія, через свій вихід із зернової угоди, ускладнила експорт аграрної продукції з України.
Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter
Шмигаль висловив вдячність польській стороні за надзвичайну допомогу в умовах повномасштабної війни рф проти України.
У травні 2023 року Єврокомісія заборонила внутрішні продажі пшениці українського походження в Угорщині, Словаччині, Болгарії, Румунії та Польщі. Перераховані країни вимагали такого рішення через вплив імпорту на місцеві ціни.
Ви завжди перші, хто підтримує Україну. Ви як ніхто розумієте, що Україна зараз – це щит, який не пускає в Європу російських варварів. Тому закликаємо вас не піддаватися на лозунги і популізм. У ситуації, коли Росія зірвала зернову угоду в умовах можливої світової продовольчої кризи, я закликаю поляків підставити Україні плече допомоги і таким чином загнати росію у глухий кут, — зазначив прем’єр.
Нагадаємо, міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив на засіданні Ради міністрів закордонних справ Європейського Союзу, що Україна та Євросоюз мають докласти максимум зусиль для спрощення продовольчого експорту з України, зокрема максимально збільшивши пропускну спроможність альтернативних транспортних коридорів “шляхи солідарності”.
Раніше міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що Україна має три варіанти експорту зерна після виходу росії з Чорноморської зернової ініціативи.
Кулеба пояснив, що Росія загрожуватиме нормальному експорту зерна з України до кінця війни. Тож додав, поки не буде реалізовано план В, у росії залишатимуться ці інструменти шантажу.
Нагадаємо, вночі 19 липня росіяни атакували зернові термінали та портову інфраструктуру в портах Одеса та Чорноморськ.
Через саботаж рф роботи “зернового коридору” світ не отримав додаткові 25 млн тонн агропродукції. 17 липня кремль заявив про зупинку “зернової угоди”.
На думку Мінагрополітики Україна зможе продовжувати експорт зерна через Чорне море в межах плану Б без участі росії, якщо москва розірве поточну зернову угоду.
Реалізація сценарію з припиненням роботи “зернового коридору” матиме негативні наслідки для українського експорту; в Нацбанку не виключають можливого посилення тиску на гривню.
Наразі в Україні розробили альтернативний план для продовження експорту аграрної продукції у випадку, якщо через саботаж російської сторони робота зернового коридору припиниться.
Анна Лиса