Про це повідомляє БізнесЦензор.
Практика часткового гарантування кредитних внесків поширена у світі, і СБ вважає її найкращим варіантом для України. За словами провідного спеціаліста фінансового сектора СБ Ваге Варданяна, державні часткові гарантії кредитів впроваджено в половині країн світу, а в деяких державах, зокрема в Мексиці та Колумбії, створено часткові гарантії саме для агросектора.
Як працює механізм часткового гарантування кредитів
- Фермер звертається за позикою в банк.
- Банк аналізує заяву й оцінює потребу в частковому гарантуванні.
- Після проведення аналізу банк звертається до Агентства часткового гарантування кредитів.
- Агентство аналізує ризики і перевіряє критерії відповідності.
- Після проведення аналізу Агентство надає часткову кредитну гарантію (за надання гарантії банк платить Агентству комісійні).
- Після отримання гарантії банк надає фермеру кредит.
За словами міністра фінансів Оксани Маркарової, сьогодні міністерство відпрацьовує всі можливі інструменти підтримки сільгоспвиробників і як один із них – створення Агентства часткового гарантування кредитів.
Читайте: Як працює ринок землі в Німеччині, Франції, Нідерландах
У разі, якщо знайдуться міжнародні партнери, котрі зможуть додати кошти до державного фінансування Агентства, то реалізація цієї ідеї буде «пріоритетною». А якщо розраховувати лише на державні резерви або «йти за повною процедурою створення Фонду», то це буде «не швидкий процес», – пояснила Оксана Маркарова.
Міністр фінансів також розповіла, що наразі міністерство аналізує витрати, щоб переорієнтувати чинні програми на підтримку фермерів, зокрема і для придбання землі.
Landlord раніше повідомляв про 6 основних положень нового законопроєкту про ринок землі сільгосппризначення, який уряд має подати на розгляд парламенту до 1 жовтня.
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!