Новини / Ринок землі     06 вересня 2019 09:14

Щоб фермери могли купити землю: в Україні планують створити Агентство гарантування кредитів

Уряд розглядає шляхи створення в Україні Агентства часткового гарантування кредитів як інструменту, що допоможе малим і середнім фермерам отримувати фінансування на купівлю сільгоспділянок після відкриття ринку землі. Ідею підтримує Світовий банк.

Про це повідомляє БізнесЦензор.

Практика часткового гарантування кредитних внесків поширена у світі, і СБ вважає її найкращим варіантом для України. За словами провідного спеціаліста фінансового сектора СБ Ваге Варданяна, державні часткові гарантії кредитів впроваджено в половині країн світу, а в деяких державах, зокрема в Мексиці та Колумбії, створено часткові гарантії саме для агросектора.

Як працює механізм часткового гарантування кредитів

  • Фермер звертається за позикою в банк.
  • Банк аналізує заяву й оцінює потребу в частковому гарантуванні.
  • Після проведення аналізу банк звертається до Агентства часткового гарантування кредитів.
  • Агентство аналізує ризики і перевіряє критерії відповідності.
  • Після проведення аналізу Агентство надає часткову кредитну гарантію (за надання гарантії банк платить  Агентству комісійні).
  • Після отримання гарантії банк надає фермеру кредит.

За словами міністра фінансів Оксани Маркарової, сьогодні міністерство відпрацьовує всі можливі інструменти підтримки сільгоспвиробників і як один із них – створення Агентства часткового гарантування кредитів.

Читайте: Як працює ринок землі в Німеччині, Франції, Нідерландах

У разі, якщо знайдуться міжнародні партнери, котрі зможуть додати кошти до державного фінансування Агентства, то реалізація цієї ідеї буде «пріоритетною». А якщо розраховувати лише на державні резерви або «йти за повною процедурою створення Фонду», то це буде «не швидкий процес», – пояснила  Оксана Маркарова.

Міністр фінансів також розповіла, що наразі міністерство аналізує витрати, щоб переорієнтувати чинні програми на підтримку фермерів, зокрема і для придбання землі.

Landlord раніше повідомляв про 6 основних положень нового законопроєкту про ринок землі сільгосппризначення, який уряд має подати на розгляд парламенту до 1 жовтня.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також