Новини / Ринок землі     04 вересня 2019 14:48

Ринок землі буде ліберальним: 6 основних положень нового законопроєкту

Законопроєкт про ринок землі новий уряд має подати на розгляд парламенту до 1 жовтня. Було оцінено 25 сценаріїв проведення земельної реформи, і в результаті розробники практично дійшли єдиної думки про те, яким буде новий закон про продаж землі сільгосппризначення.

Про це повідомляє biz.liga.net.

Видання ознайомилося з новим документом і визначило 6 ключових положень законопроєкту про ринок землі сільгосппризначення:

1. З дня набрання чинності закону одночасно буде скасовано заборону на відчуження земель сільгосппризначення всіх форм власності.

2. Продавати землю можна буде тільки на електронних земельних аукціонах.

3. Право купівлі земельних ділянок сільгосппризначення буде надано громадянам України, територіальним громадам, державі та юридичним особам, зареєстрованим в Україні.

4. Реєстрація цін на земельні ділянки при проведенні транзакцій буде обов’язкова.

5. Регулювання правил продажу сільгоспземель банкам, а також особам, яким відповідно до законодавства не можуть належати такі землі на правах власності, наприклад, іноземцям.

6. Загальна площа сільгоспземель, які перебувають в оренді та власності однієї особи, з урахуванням земель, які перебувають під контролем пов’язаних осіб, може становити не більше 35% площі угідь на території громади, не більше 15% області і не більше 0,5% країни.

«Ринок землі в Україні буде дуже ліберальним. Купити землю зможуть усі бажаючі», – розповів на умовах анонімності один із розробників законопроєкту.

Landlord раніше повідомляв про те, що на зустрічі з керівниками ВР, уряду і правоохоронних органів президент Володимир Зеленський дав розпорядження, щоб уряд підготував, а парламент ухвалив до 1 грудня законопроект про відкриття ринку сільгоспземлі.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також