Новини / Кооперативи     11 травня 2019 15:23

Що стимулюватиме фермерів до об’єднання: в уряді шукають золотий грааль для кооперативів

У Мінагрополітики обговорили законопроект «Про сільськогосподарську кооперацію» і дійшли висновку, що документ потребує суттєвого доопрацювання. Для того щоб фермери об’єднувалися в кооперативи, урядовці хочуть закласти в закон економічний стимул. Його має знайти Мінфін.

Про це повідомляє прес-служба Мінагрополітики.

Положення законопроекту «Про сільськогосподарську кооперацію» (№ 6527-д) розглянули на зустрічі 10 травня представники Мінагрополітики, Міністерства фінансів України, ДФС, НААН, Національної асоціації сільськогосподарських дорадчих служб України, Всеукраїнської аграрної ради, ННЦ «Інститут аграрної економіки», експерти ЄС.

Читайте: Вигідні ціни та міжнародні ринки: 5 переваг створення кооперативів

Увагу акцентували на спірних положеннях документа, у результаті чого дійшли висновку, що проект закону потребує суттєвого доопрацювання.

Оскільки сільгоспкооперативи потенційно утворюватимуть малі фермерські господарства, то в закон слід закласти економічний стимул, що спонукатиме виробників до об’єднання. На цьому наголосив заступник міністра  аграрної політики та продовольства України Віктор Шеремета.

Учасники засідання вирішили звернутися до Міністерства фінансів України із проханням надати пропозиції щодо застосування норм податкового законодавства до діяльності фермерських обслуговуючих кооперативів.

Нагадаємо, в спецпроекті “Як створити кооператив?” кожен може ознайомитися із принципами побудови, перевагами та ризиками, які можуть виникнути при створенні кооперативу.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Матеріали по темі