Новини    07 листопада 2023 19:19

Серед агроспеціальностей найбільш популярні агрономія та лісове господарство

Серед здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності "Агрономія", які навчаються на індивідуальному графіку, більш як 75% працюють за фахом у сфері агробізнесу

Кількість нових абітурієнтів Поліського національного університету у 2023 році збільшилася порівняно з 2022 роком на 4%. Про це AgroPortal розповів ректор університету Олег Скидан.

У межах вступної кампанії 2023 року найбільшою популярністю серед абітурієнтів бакалаврату користувалися такі спеціальності: “Агрономія”, “Право” та “Лісове господарство”. Серед магістерських програм популярними були: “Лісове господарство”, “Агрономія” та “Технологія виробництва та переробки продукції тваринництва”.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

З метою надійного забезпечення студентів належними базами практик у Поліському національному університеті укладені довгострокові договори про співробітництво з провідними українськими агрокомпаніями.

На базі університету суб’єкти аграрного бізнесу проводять тренінги та професійні зустрічі зі студентами з метою проведення конкурсного відбору та працевлаштування. Серед здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності “Агрономія”, які навчаються на індивідуальному графіку, більш як 75% працюють за фахом у сфері агробізнесу. Відповідно до опитування випускників університету за аграрними спеціальностями, лише 1% з них планують відкривати власну справу, — зазначив Скидан.

Читайте також: Доходи агрономів за минулий рік зросли до 50% — дослідження Agrohub

Скидан також зауважив, що під час воєнного стану було спрощено умови вступу за спеціальностями аграрного профілю, а спеціальностям галузі знань “Аграрні науки” було надано державну підтримку. Такі заходи підвищили зацікавленість абітурієнтів та зумовили зростання кількості поданих заяв на місця, що фінансуються коштом державного бюджету.

Нагадаємо, найбільший попит на ринку праці України, як і до війни, зберігається на кваліфікованих представників робітничих професій та працівників сфери торгівлі. Поступово зростає й рівень оплати праці за відповідними вакансіями, що пропонуються роботодавцями.

4,8 мільйона людей в Україні втратили роботу з початку російського вторгнення в лютому, згідно зі звітом Міжнародної організації праці (МОП). Якщо бойові дії загостряться, втрати робочих місць зростуть до 7 мільйонів, якщо – негайно припиняться, то швидке відновлення буде можливим із поверненням 3,4 мільйона робочих місць.

У 2023 році прогнозоване скорочення зайнятих на сільськогосподарських підприємствах з виробництва зернових та олійних культур становитиме 22% з урахуванням формальної та неформальної зайнятості.

Реалізація державних грантових програм проєкту “єРобота”, за розрахунками уряду, надасть можливість створити в Україні понад 300 тис. нових робочих місць.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...