Cвітовий ринок веганських сашимі до 2033 року сягне $218,8 млн, зростаючи із середньорічним темпом у 8,5%. Як свідчать дані свіжого звіту Future Market Insights, станом на 2023 рік цей сегмент оцінюється у $104,9 млн, передає newfood.media.
Оскільки споживачі дедалі більше хвилюються про довкілля, добробут тварин і власне здоров’я, попит на морепродукти рослинного походження стрімко зростає.
Водночас збільшується зацікавленість до японських страв, таких як суші та сашимі. Ці фактори призведуть до зростання попиту і на веганські сашимі.
Протягом найближчих 10 років урядові ініціативи, які підтримують розвиток харчових продуктів рослинного походження, сприятимуть розширенню галузі, а нові технології дозволять виробляти якісніші та реалістичні продукти, очікують аналітики.
Розширення економіки в азійських країнах, зростаючий інтерес до кухні ф’южн і збільшення попиту на напівфабрикати також сприятимуть зростанню.
Однак розширення ринку може бути обмежено доступністю в деяких регіонах, а також високими виробничими витратами. Крім того, багато споживачів не знають про веганські сашимі.
Future Market Insights очікує, що ключовими виробниками веганських сашимі будуть Великобританія, США, Індія та Китай.
Проте конкуренція також зростатиме, особливо коли існуючі підприємства з виробництва рослинних морепродуктів почнуть розширюватися на сашимі.
Наразі одним із найбільш значущих гравців ринку є GTFO It’s Vegan, яка у 2021 році оголосила, що пропонує найширший у США асортимент веганських сашимі.
Серед інших виробників — нідерландська компанія Vegan ZeaStar і австралійська Boldly.
Веганські сашимі переважно створюють із соєвого, пшеничного, горохового або іншого рослинного білка. Американська Good Catch виготовляє сашимі із суміші білків гороху, нуту, сої та сочевиці (до речі, ця риба уже є і на українському ринку). А Ocean Hugger Foods створює рослинні альтернативи з помідорів і баклажанів, які перероблені так, щоб імітувати текстуру та смак сирої риби.
Нагадаємо, майбутнє м’яса – не в промислових фермах чи відгодівельних комплексах. Майбутнє – це скоріше завод для вирощування, де клітини беруться з ембріонів і культивуються у курячу грудку, стейк чи омара лише за кілька тижнів.
Піонер в галузі виробництва культивованих морепродуктів, компанія Finless Foods готується випустити на ринок свою першу асортиментну позицію — рослинний тунець.
Веганський продукт посів перше місце в категорії “М’ясний продукт року для сніданку” в межах щорічної нагороди Mindful Awards, яка відзначає найкращі компанії, послуги та продукти у споживчому сегменті.
Світовий гігант агробізнесу Cargill, спільно з іспанською компанією Cubiq Foods, працює над новою технологією виробництва жирів. Нова технологія підійде для альтернативних м’ясних та молочних продуктів рослинного походження, де жири та олії допомагають забезпечити структуру, смак, текстуру та поживний профіль.
Американські інженери описали спосіб вирощування у лабораторії штучного сала для покращення смакових і фізичних властивостей вирощеного м’яса. Досліди з тваринними жировими клітинами показують, що їх можна вирощувати тонкими шарами, після чого об’єднувати у тривимірну масу, що нагадує справжню жирову тканину тварин.
Американська харчова технологічна компанія Motif FoodWorks випустила свій перший продукт, орієнтований на споживача, — гамбургери на рослинній основі Motif BeefWorks.
З листопада компанія GG (GG plant-based food products) вела на ринок рослинну альтернативу кальмарам.
Управління з контролю за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) завершило першу передпродажну консультацію щодо харчових продуктів для людей, виготовлених із культивованих клітин тварин.
Найбільша у світі меблева компанія IKEA виготовлятиме фрикадельки з “м’яса” рослин, пише Forbes. Рівень викидів парникових газів під час їх виготовлення складе лише 4% від обсягу викидів, що з’являються при приготуванні справжнього м’яса. До складу рослинного делікатесу увійде гороховий протеїн, овес, яблука та картопля. У компанії обіцяють, що веганські фрикадельки виглядатимуть як м’ясо та матимуть ідентичний смак.
Анна Лиса
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!