Новини / Політика     22 квітня 2023 13:05

Румунія не заборонятиме імпорт агропродукції з України


Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський зустрівся в Бухаресті з міністром сільського господарства та сільського розвитку Румунії Петре Деа. Міністри обговорили ситуацію, яка склалася внаслідок останніх рішень окремих сусідніх з Україною країн. Румунський міністр підтвердив, що транзит української аграрної продукції буде рухатись максимально по країні і шляхи солідарності збережуться.

Про це повідомила пресслужба Мінагрополітики.

Зі свого боку Микола Сольський подякував колезі, що Румунія не прийняла рішення про заборону імпорту української аграрної продукції.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Сторони  дійшли згоди необхідності дочекатись рішення Єврокомісії і після цього обговорити всі інші питання пов’язані з імпортом сільськогосподарської продукції з України.

Як відомо, за даними Мінагрополітики, суходолом майже 80% української продукції транспортується транзитом саме через Румунію, на другому місці Польща – 10%.

Румунія імпортувала українського зерна на 1,24 млрд доларів, значно випередивши будь-яку іншу країну у світі. Загалом торік 13,9% українського агроекспорту відправилось до Румунії. В результаті, місцеве зерно не змогло конкурувати з українською продукцією та здебільшого простоює на складах.

Нині Румунія і Польща ведуть переговори з Єврокомісією щодо механізмів відстеження експорту українського зерна, щоб гарантувати, що місцеві фермери не постраждають від потоку дешевого імпорту.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також