Новини / Кооперативи     20 вересня 2021 18:20

Різке зростання ціни на газ і борги. Одеський припортовий завод офіційно назвав причини зупинки

Одеський припортовий завод зупиняє виробництво через різке зростання ціни на газ і борг держпідприємства перед газорозподільною компанією Одесагаз

Одеський припортовий завод зупиняє виробництво через різке зростання ціни на газ і борг держпідприємства перед газорозподільною компанією Одесагаз. Про це йдеться в повідомленні пресслужби ОПЗ.

За даними ОПЗ, компанія-постачальник давальницької сировини Агро Газ Трейдинг повідомила ОПЗ про скорочення постачання газу через ситуацію на ринку природного газу.

“Через різку зміну кон’юнктури на ринку енергоносіїв, зокрема зростання ціни на природний газ, який необхідний для виробництва карбаміду, а також повільної динаміки зростання цін на карбамід, компанія Агро Газ Трейдинг повідомила завод про зменшення постачання газу”, – наголошується в коментарі.

Також держкомпанія повідомила про заборгованість компанії Агро Газ Трейдинг перед ОПЗ за вироблену продукцію, яка сягнула 140 млн грн.

“Як наслідок, в АТ “ОПЗ” виник борг перед газорозподільною компанією Одесагаз, яка направила на підприємство рекомендації щодо самостійної зупинки заводу, аби уникнути аварійної зупинки з боку АТ “Одесагаз”, – сказано в повідомленні.

Відзначається, що для запобігання зайвих витрат оборотних коштів заводу, менеджмент ОПЗ прийняв рішення зупинити підприємство.

З 1 листопада 2021 року ОПЗ планує почати роботу за давальницьким контрактом з новою компанією Dachex Shipping Pte Ltd, яка виграла конкурс в липні 2021 року. На період тимчасової зупинки виробництва карбаміду ОПЗ має намір зосередитися на перевантаженні аміаку, що надходить через аміакопровід.

Раніше  Landlord повідомляв, що Одеський припортовий завод зупинився.

Довідка. ОПЗ випускає продукцію з 1978 року. Підприємство спеціалізується на виробництві аміаку, карбаміду та іншої хімічної продукції. Завод також приймає та перевантажує в морські судна на експорт продукцію інших підприємств України та Росії: аміак, карбамід, метанол і рідкі комплексні азотні добрива. Хімічна продукція від інших підприємств надходить на перевантажувальні комплекси заводу залізницею та аміакопроводом Тольятті – Горлівка – Одеса довжиною 2417 км.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Матеріали по темі