Новини / Кооперативи     06 квітня 2018 09:03

Експерт розповів головні правила «гри» в аграрному кооперативі


Серед багатьох видів об’єднань фермерів тільки кооператив можна вважати бізнесом. Про це заявила  президент асоціації «Ягідництво України» Ірина Кухтіна, повідомляє портал «Інфо-Шувар». На її думку, таке об’єднанні повинно ставити собі на меті прибуток своїх членів за рахунок чітко налагоджених бізнес-процесів.

«Об’єднання необхідні насамперед дрібному українському виробнику. У дрібного виробника органи влади навіть заяву не приймуть,  об’єднанню вплинути на владу  легше. Але треба чітко розуміти мету кожного формування, вона дуже різна в розрізі кожного об’єднання. Серед них тільки правильно створений кооператив  має на меті отримання прибутку для кожного з його членів – розповіла Ірина Кухтіна.

За словами експерта, дуже важливо на етапі створення кооперативу донести до всіх його учасників головні цілі.

«На етапі формування цілей треба  уникати компромісів,  в компромісах завжди лишаються незадоволені і це обов’язково матиме негативні  наслідки для бізнесу. Ціль повинна бути чіткою і зрозумілою, наприклад  сталий дохід – це ціль, а створення товарної партії – це інструмент. Дуже важливо не підміняти цілі інструментами», – наголосила вона.

Та додала, що в кооперативі потрібно встановити чіткі правила гри, розподілити обов’язки та ролі, вирішити, які питання будуть до загального обговорення, а які тільки на рівні керівництва. Специфікація продукції – це окреме і дуже важливе питання.

«Дотримуватись специфікації життєво необхідно для кооперативу. Змішуючи три літри борщу з одним літром помиїв ви отримуєте 4 літри помиїв. Тому товарна партія – це не просто об’єм, це об’єм однорідної за якістю продукції», – попереджає президент асоціації «Ягідництво України».

Також на думку фахівця, сьогодні в Україні створюється багато кооперативів з ціллю отримати дотації від держави, деякі кооперативи  ставлять на меті організувати бізнес , але знов таки за рахунок державної допомоги.  Більшість таких кооперативів приречені, вони зупиняють існування , коли закінчуються державні або грантові гроші. Ефективний кооператив на початках повинен розраховувати на власні гроші і розуміти з чого він буде їх заробляти.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Матеріали по темі

Кооперативи        12 квітня 2022 14:50

Агрохолдинг Harvest Holding почав посівну

Кооперативи        11 квітня 2022 19:31

Астарта “переїжджає” на Кіпр