Новини / Кооперативи     19 вересня 2021 17:21

Одеський припортовий завод зупинився

У наступному році планується приватизація заводу

ПАТ “Одеський припортовий завод” (ОПЗ) зупинив свою роботу.

“Одеський припортовий завод зупиняється. На жаль… Факт, що “вікно можливостей” для стабілізації заводу зачинилось”, – написав у Facebook перший заступник директора ОПЗ Микола Щуріков.

За словами Щурікова, наразі залишається шанс провести приватизацію ОПЗ, яку планує у наступному році здійснити Фонд державного майна. Вона планувалася ще 2015 року.

Причини закриття Щуріков назвав дві: переповнений склад карбаміду і захмарна ціна сировини (природного газу). У вересні тисяча кубометрів газу для бізнесу коштує в середньому близько 18500 грн.

В останні роки припортовий завод працював за давальницькою схемою – отримував сировину від постачальника, який оплачував його перероблення та отримував готовий продукт – аміак, карбамід та іншу хімічну продукцію. 

Довідка. ОПЗ випускає продукцію з 1978 року. Підприємство спеціалізується на виробництві аміаку, карбаміду та іншої хімічної продукції. Завод також приймає та перевантажує в морські судна на експорт продукцію інших підприємств України та Росії: аміак, карбамід, метанол і рідкі комплексні азотні добрива. Хімічна продукція від інших підприємств надходить на перевантажувальні комплекси заводу залізницею та аміакопроводом Тольятті – Горлівка – Одеса довжиною 2417 км.

Раніше Landlord повідомляв, що в жовтні-листопаді на аукціоні продадуть два морських порти.

Джерело: Facebook

Владислава Михайленко, Landlord

Читайте також

Матеріали по темі