Новини / Технології     15 грудня 2020 18:30

Рецепт проти посухи: сім головних порад від німецьких науковців

Німецькі експерти підготували рекомендації щодо оптимальних агрономічних практик за посушливих умов вегетації, які стосуються технології обробітку ґрунту, вибору культур і строків висіву

Німецькі експерти підготували рекомендації щодо оптимальних агрономічних практик за посушливих умов вегетації, які стосуються технології обробітку ґрунту, вибору культур і строків висіву. Про це повідомляє портал Тopagrar.com.

Показово, що літо 2020 року на значній території Німеччини в чергове видалося доволі посушливим. Особливо сильно постраждали східні регіони країни, а також деякі місцевості на заході та півдні.

Відповідно, німецькі науковці задалися питанням: як найкраще утримувати воду в землі, щоб вона була доступною для рослин в потрібний час? В їхніх рекомендаціях ніби немає нічого особливо нового, однак ознайомитися із ними варто.

Знизити інтенсивність обробітку ґрунту. Чим менше обробляється ґрунт, тим менше він втрачає вологу. Тому такі методи, як мульчування, прямий висів та смуговий обробіток грунту, вважаються особливо економічними.

Зазначимо, що технологія No-till і смуговий обробіток грунту практично неможливі без використання гліфосату. Проте німецькі науковці вважають, що цей момент можна оминути шляхом включення багаторічної люцерни в сівозміну з нульовимобробітком грунту, пригнічуючи сходи бур’янів без гліфосату.

Не перемішувати ґрунт. Відмова від технології перемішування ґрунту, е за даними німецьких науковців, надасть змогу створити хороші умови для утримання вологи.

Сіяти якомога раніше. Це зрозуміло, однак німці наголошують, що потрібно знати міру і при ранніх строках сівби ярових, і озимих культур.

Ґрунтовий покрив. Постійне укриття ґрунту рослинами або мульчею означає, що менше води випаровується непродуктивно. Результати випробувань Віденського університету свідчать, що після проміжних культур обсяг пір грунту на 15% більший, аніж на контролі. Вибір правильної суміші покривних культур дуже важливий. Бажано, щоб у рослин в сидеральній суміші булияк дрібні, так і глибокі корінці.

ЧитайтеПлощі під зрошенням в Україні у 2020 році перевищили 550 тис га

Гумус як «водосховище». Гумус може накопичувати воду, доступну для рослин, в п’ять разів більше своєї власної ваги. Отже, будь-яке збагачення грунту гумусом завжди є запобіжним засобом від посухи.

Вибір сорту і культури. Німецькі вчені вважають, що в майбутньому кукурудзу багато в чому витіснить більш стійке до посухи сорго, наприклад, в якості сировини для біогазових установок. На їх думку, такі культури, як соя, соняшник і просо, ймовірно, також будуть частіше зустрічатися в майбутньому.

Розвиток агролісівництва. Системи агролісівництва протистоять тривалим періодам посухи краще, аніж звичайні системи землеробства. Дерева з глибоким корінням, як насоси, добувають воду і поживні речовини з глибоких шарів грунту і одночасно ефективно протидіють ерозії і руйнуванню родючого шару.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, які головні проблеми виникають у аграріїв при зниженні ставки ПДВ до 14%.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також