Новини    15 грудня 2020 15:40

Зниження ПДВ до 14%: які головні проблеми виникають у аграріїв

Розгляд у друге читанні законопроєкту №3656 про зниження ставки ПДВ на сільськогосподарську продукцію до 14% запланований на поточний пленарний тиждень. Які його головні недоліки для аграріїв?

На поточному пленарному тижні парламент планує розглянути у другому читанні законопроєкт №3656 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ставки податку на додану вартість з операцій з постачання окремих видів сільськогосподарської продукції». Документ передбачає зниження ставки ПДВ до 14% на ряд сільськогосподарської продукції: живі свині і ВРХ; окремі види продукції зернових – жито, ячмінь, овес, кукурудза тощо; олійні культури, а саме соняшник; цукровий буряк.

Як повідомляє асоціація «Український клуб аграрного бізнесу», за результатами обговорень з аграріями, було виявлено ряд проблем, з якими можуть зіткнутися агровиробники при впровадженні даного законопроєкту.

По-перше, у довгостроковій перспективі аграрії, які займаються вирощуванням зазначених вище культур, і які активно оновлюють основні фонди (купують сільгосптехніку, будують елеватори тощо) при зниженні ставки ПДВ не зможуть відшкодувати інвестиційний кредит, що суттєво погіршить умови інвестування, збільшить терміни окупності проектів та негативно вплине на інвестиційну привабливість агросектору.

ЧитайтеЧому в Україні продовжується зниження закупівельних цін на соняшник?

По-друге, у короткостроковій перспективі, в такий посушливий рік, коли врожайність впала на 20-30% по всіх культурах, буде неможливо забезпечити збалансування сум сплати або відшкодування ПДВ при зниженні ставки до 14% під час реалізації продукції на внутрішньому ринку, що в свою чергу призведе до збільшення  фінансової заборгованості та суттєво погіршить економічну ситуацію в країні, виштовхнувши ще більше аграріїв «в тінь».

По-третє, передбачене документом скасування автоматичного відшкодування ПДВ ще більше ускладнить адміністрування і, як результат, виникне більше бюрократичних перепон, як для держави, так і для бізнесу.

Тому, «враховуючи вищезазначене, УКАБ закликає депутатів не підтримувати даний законопроєкт, адже він не відповідає інтересам аграріїв», – зазначено у повідомленні.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що за три тижні ОТГ було передано 1,25 млн га державних земель сільськогосподарського призначення.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...