Новини / Рослинництво     25 жовтня 2021 08:19

Рекордний урожай гречки зібрано в Україні

Намолочено вже понад 100 тисяч тонн крупи в 15 областях України

Українські аграрії вже намолотили 107 тисяч тонн гречаної крупи при загальному прогнозі в 100 тисяч тонн. Показник на рівні 94 %, оскільки збирання завершили лише 15 областей.

Читайте: Виробники борошна відмовилися підписувати меморандум про граничні межі експорту зернових

“Цей рік багатий на рекорди зі збирання агрокультур. Маємо найбільший врожай гречки за останні декілька років. Два місяці тому наші прогнози були на рівні 100 тисяч тонн. І ось вже сьогодні, будучи на фінішній прямій, але ще її не перетнувши, аграрії намолотили 107 тисяч тонн гречаної крупи. Це показник на рівні 94%, оскільки збирання завершили лише 15 областей. Тож наші оновлені прогнози становлять понад 110 тисяч тонн. Найвища урожайність зафіксована наразі по Вінницькій області – 15,9 ц/га”, – говорить Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко.

Завдяки програмі державної підтримки виробництва гречки аграрії отримують до 5 тис. грн субсидії на один гектар оброблюваних угідь, де вирощувалася гречка. В 2021 році на підтримку виробників гречки було виділено 50 млн грн. Мінагрополітики планує й надалі підтримувати вітчизняних аграріїв та продовжити вказану програму й у наступному році.

Раніше Landlord повідомляв, що Україна імпортуватиме пшеницю попри рекордний врожай. 

Джерело: Мінагрополітики

Наталія Софієнко

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також