Новини / Рослинництво     18 жовтня 2021 19:16

Україна імпортуватиме пшеницю попри рекордний врожай – експерт

Україні доведеться шукати пропозицію в країнах, які розташовані на більшій відстані від наших сусідів, тому, ймовірно, встановлюватимуть на збіжжя вищу ціну

Україна буде змушена імпортувати пшеницю з-за кордону, попри те що вітчизняні аграрії цього року зібрали рекордний врожай. Так вважає директор ГС “Борошномели України” Родіон Рибчинський.

За його словами, відсутність державної стратегії у сфері регуляції обсягів експорту зерна за кордон призвела до того, що більша частина вітчизняної пшениці 1-3 сортів вже вивезена за кордон.

За прогнозом Рибчинського,  вже у січні вітчизняні галузі, пов’язані з перероблюванням пшениці та борошна, неодмінно стикнуться з нестачею сировини для виробництва. Через це, імовірно, Україні доведеться закуповувати пшеницю в інших країнах.

Експерт нагадав, що в України вже є досвід придбання пшениці за кордоном. Раніше закуповувала її у Білорусі. Однак, оскільки тепер стосунки між державами погіршилися, співпраця з цим ринком малоймовірна. За словами Рибчинського, доведеться шукати пропозицію в інших країнах, які розташовані від України на більшій відстані, тому, ймовірно, встановлюватимуть на збіжжя вищу ціну.

Раніше Landlord повідомляв, що елеватор G.R. Agro вдвічі збільшив темпи заготівлі зерна.

Джерело: Agroreview

Владислава Михайленко, Landlord

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також