Новини    01 травня 2023 17:08

Регенеративна шерсть: що це та як впливає на модну індустрію

Нині екологічну вовну, яку можна простежити від магазину до ферми, ставлять за приклад для інших тканин та матеріалів. Бренди можуть наслідувати його та свідомо ставитися до розв’язання проблем екології просто зараз

Що таке регенеративна шерсть та як вона впливає на модну індустрію вже зараз. Детально про регенеративну шерсть та її ймовірний вплив на модну індустрію в майбутньому зазначає BBC. Бренди одягу, які прагнуть створювати шедеври моди та не завдавати шкоди екології дедалі більше звертають увагу на шерсть.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Регенеративна шерсть: це нове модне слово “зелене” в індустрії моди – але чи може шерсть колись бути повністю екологічною?

Екологічно орієнтовані дизайнери розглядають варіанти — від волокон ананаса до кашеміру. Проте в кожного з них є недоліки під час виробництва чи обробки матеріалу. Екологічний бамбук піддають хімічним обробкам, а для ананасів використовують агрохімікати.

Тож у пошуках екологічного рішення дизайнери одягу Едзард ван дер Вік і Майкл Весселі вирішили використати вовну. Давній матеріал можна оброблювати новітнім способом та не шкодити довкіллю. Регенеративний підхід означає відтворення первинних умов існування тварин. Вони пасуться там, де їм захочеться, а не на тому самому місці. Це береже поля і луки, водні ресурси та планету від парникового ефекту.

У 2019 році дизайнери створили модний бренд Sheep Inc. Нині він претендує на статус першого бренду з вуглецевим негативом. Це означає, що від етапу фермерства, пакування та створення одягу творці намагаються якомога менше або ж узагалі не шкодити екології.

В’язальні машини бренду і склади сортування працюють від сонячних батарей. Під час поставок не використовується пластик. Клієнти можуть повертати одяг на ремонт. Таке відповідальне виробництво високо оцінюють експерти екологічної моди.

Це є доказом того, що можна виготовляти красивий одяг із позитивним впливом на навколишнє середовище, — каже незалежна консультантка зі сталого розвитку моди Лучіанна Тонті.

Навіть індустрія моди шкодить середовищу: на неї припадає 8–10% викидів парникових газів, що більше, ніж авіація та морський транспорт разом узяті. 70% цих викидів стаються під час обробки та транспортування сировини.

Вовна є помітно кращою за інші матеріали, адже служить довго, потребує менше догляду та екологічно розкладна. До прикладу наводять поліестер, якого дуже багато в складі сучасного одягу. Він нерозкладний і містить у собі нафтопродукти. Тому вовна є претендентом на перші місця в модній індустрії. А вівчарі Австралії, Нової Зеландії та Південної Америки тим часом намагаються зменшити шкідливий вплив худоби. Адже випасання на одній ділянці протягом тривалого часу загрожує опустелюванням, ерозіями та втратою біорізноманіття.

BBC

Цей спосіб відновлювального землеробства та фермерства суттєво зменшує кількість вуглецю в довкіллі. Одна ферма в Новій Зеландії за рік змогла поглинути 4958 тонн еквівалента вуглекислого газу. Це рівнозначно викидам 500 машин.

Для того, щоб регенеративна вовна революціонізувала модний слід, регенеративний підхід має застосовуватися на всіх рівнях галузі, включно з тим, щоб споживачі “робили мудріший вибір покупок і купували менше одягу”, а також забезпечували адекватну переробку для мінімізації відходи. Опитування 5900 споживачів одягу в 2022 році показало, що хоча 65% покупців дбають про екологічність, лише 15% опитаних стверджують, що надають їй пріоритет під час покупок.

Зокрема виробництво регенеративної шерсті може покращувати стан ґрунтів та запобігати посухам та повеням, зменшувати кількість токсичних добрив та зберігати чистоту води. Отже, свідоме фермерство може в кращий бік впливати на стан екології планети.

Такий одяг коштує суттєво дорожче, але багато відомих брендів розглядають перехід на екологічні способи обробки та вирощування вовни. У короткостроковій перспективі очікувати на регенеративну вовну на масовому ринку не слід.

Нині екологічну вовну, яку можна простежити від магазину до ферми, ставлять за приклад для інших тканин та матеріалів. Бренди можуть наслідувати його та свідомо ставитися до розв’язання проблем екології просто зараз.

Нагадаємо, обмежити глобальне потепління на рівні менше 1,5 °C – таку невідкладну мету поставлено перед урядами європейських країн: Європарламент оголосив надзвичайний стан у сфері клімату й довкілля в Європі та світі.

Данський логістичний гігант Maersk святкує запуск першого у світі екологічного контейнеровоза, що працює на метанолі. Судно, місткістю 2100 TEU, є першим із дев’ятнадцяти замовлених Maersk суден із нейтральним викидом вуглецю, яке працюватиме на екологічно чистому метанольному паливі.

Днями відбулося засідання Бюро Президії Національної академії аграрних наук України. Під час засідання розглянули питання наукового забезпечення розвитку екологічно чистого бджільництва.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...