Новини / Тваринництво     19 лютого 2019 12:22

Пташиний грип відступає з Азії: останній випадок захворюваності зафіксовано рік тому

Макао – спеціальний адміністративний район Китаю – скасував 14-річну заборону на імпорт птиці з азійських країн. Таке рішення пояснює тим, що пташиний грип відступає з країн Азії. Це також дає «зелене світло» азійським експортерам птиці, які відтепер можуть реалізовувати свою продукцію в Європі та на іноземних ринках.

Про це повідомляє Poultry World.

Відповідне рішення опублікував уряд Макао на офіційному сайті, зазначивши, що ризик пташиного грипу для міжнародної спільноти скоротився.

Останнім звітним випадком зараження птиці вірусом пташиного грипу штаму H7N9 був лютий минулого року. Людину вірус H5N6 останній раз вражав у листопаді 2018-го.

Крім того, в азійських країнах торік не було зареєстровано жодної інфекції штаму H5N1. Тобто розповсюдження найпоширеніших комбінацій пташиного грипу групи H7 та H5 ідуть на спад.

ЧитайтеКитай збільшує імпорт м’яса через епідемію АЧС

Пташиний грип часто призводить до смерті великої кількості птиці. При цьому не лише свійської, а й дикої – можуть хворіти перелітні птахи та навіть лебеді. При інфікуванні людини викликає тяжкі наслідки – задишку, пневмонію з лихоманкою та різноманітні ускладнення – септичний шок і мультиорганну недостатність. Спостерігалися летальні випадки.

2016-го нові випадки пташиного грипу були зафіксовані в Україні в південних областях. Через це ЄС зупинив імпорт української птиці, що завдало значних збитків вітчизняним фермерам. В Євросоюзі в цей час через пташиний грип у голландському містечку Біддінгхейзен було знищено 190 тис. птахів. Схожа ситуація простежувалася в низці країн.

Як раніше повідомляв Landlord, 2018-го кількість захворювань свиней на АЧС в Україні знизилася порівняно з минулим роком. Торік було виявлено 145 випадків хвороби проти 163 інфікувань 2017-го. Африканська чума свиней 2018-го найбільше вражала тварин в Одеській, Полтавській, Миколаївській та Чернігівській областях.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також