Новини / Аналітика     30 листопада 2022 16:37

Через запровадження нафтового ембарго проти рф, в Україні можуть зрости ціни на пальне

Нестача може бути зумовлена внаслідок запровадження нафтового ембарго з 5 грудня. Це призведе до зменшення обсягів пального, яке продаватиметься на вільному європейському ринку

Через запровадження 5 грудня нафтового ембарго проти росії на європейському ринку очікується зменшення обсягів пального. Аналогічна ситуація буде й в Україні, оскільки українські трейдери не підписували довгострокових контрактів. Про це розповів експерт з енергетичних питань Геннадій Рябцев, передає УНН.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

За його словами, також варто очікувати збільшення вартості пального.

“Нестача може бути зумовлена внаслідок запровадження нафтового ембарго з 5 грудня. Це призведе до зменшення обсягів пального, яке продаватиметься на вільному європейському ринку. А оскільки наші оператори не підписували середньо- і довгострокових контрактів, то у них можуть виникнути проблеми із купівлею палива. Це спричинить певні проблеми. Якби в українських трейдерів були контакти безпосередньо з виробниками нафтопродуктів, то тоді ніяких проблем не виникло б. Усі виробники за будь-яких обставин забезпечують паливом саме контракти і виконують їх в 99% випадків”, – зазначив Рябцев.

Водночас експерт зауважив, чи буде надлишок у виробників нафтопродуктів після виконання всіх контрактів, який наші і купували на електронних торгах – питання.

Проте, як передає Landlord, на засідання уряду 29 листопада Денис Шмигаль наголосив, що енергетичних ресурсів, зокрема пального, в Україні достатньо, щоб стабільно пройти зиму.

“У зиму ми входимо із 14 млрд кубометрів газу в сховищах і з 1,3 млн тонн вугілля на складах. Те саме стосується і пального. Мінекономіки не передбачає його дефіциту на тлі збільшення імпорту дизельних та бензинових генераторів”, – пояснив глава Кабміну.

Окрім цього, уряд перебуває в постійному діалозі з мережами пального й уважно стежить за балансом імпорту та споживання, запевнив він.

Нагадаємо, стартувало опитування суб’єктів господарювання, зареєстрованих у Державному аграрному реєстрі, метою якого є оцінка фактичної потреби аграріїв у аварійному живленні електроенергією виробничих об’єктів.

У KMZ Industries дали декілька порад, що робити, якщо на елеваторі під час роботи зерносушарки раптово зникло живлення і немає можливості його швидко відновити.

Кабмін своїм рішенням звільнив від оподаткування паливні генератори, пристрої для приготування їжі та іншу техніку, яка необхідна у випадку тривалих відключень електроенергії.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також