Через запровадження 5 грудня нафтового ембарго проти росії на європейському ринку очікується зменшення обсягів пального. Аналогічна ситуація буде й в Україні, оскільки українські трейдери не підписували довгострокових контрактів. Про це розповів експерт з енергетичних питань Геннадій Рябцев, передає УНН.
Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter
За його словами, також варто очікувати збільшення вартості пального.
“Нестача може бути зумовлена внаслідок запровадження нафтового ембарго з 5 грудня. Це призведе до зменшення обсягів пального, яке продаватиметься на вільному європейському ринку. А оскільки наші оператори не підписували середньо- і довгострокових контрактів, то у них можуть виникнути проблеми із купівлею палива. Це спричинить певні проблеми. Якби в українських трейдерів були контакти безпосередньо з виробниками нафтопродуктів, то тоді ніяких проблем не виникло б. Усі виробники за будь-яких обставин забезпечують паливом саме контракти і виконують їх в 99% випадків”, – зазначив Рябцев.
Водночас експерт зауважив, чи буде надлишок у виробників нафтопродуктів після виконання всіх контрактів, який наші і купували на електронних торгах – питання.
Проте, як передає Landlord, на засідання уряду 29 листопада Денис Шмигаль наголосив, що енергетичних ресурсів, зокрема пального, в Україні достатньо, щоб стабільно пройти зиму.
“У зиму ми входимо із 14 млрд кубометрів газу в сховищах і з 1,3 млн тонн вугілля на складах. Те саме стосується і пального. Мінекономіки не передбачає його дефіциту на тлі збільшення імпорту дизельних та бензинових генераторів”, – пояснив глава Кабміну.
Окрім цього, уряд перебуває в постійному діалозі з мережами пального й уважно стежить за балансом імпорту та споживання, запевнив він.
Нагадаємо, стартувало опитування суб’єктів господарювання, зареєстрованих у Державному аграрному реєстрі, метою якого є оцінка фактичної потреби аграріїв у аварійному живленні електроенергією виробничих об’єктів.
У KMZ Industries дали декілька порад, що робити, якщо на елеваторі під час роботи зерносушарки раптово зникло живлення і немає можливості його швидко відновити.
Кабмін своїм рішенням звільнив від оподаткування паливні генератори, пристрої для приготування їжі та іншу техніку, яка необхідна у випадку тривалих відключень електроенергії.
Анна Лиса
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!