Новини / Рослинництво     13 травня 2020 12:50

Прогноз валового збору пшениці у 2020 році в Україні знижено до 28 млн тон

Очікується, що експорт пшениці з України впаде на 1 млн тон у порівнянні з минулим роком і складе 19 млн тон

Перший прогноз виробництва пшениці в 2020/2021 маркетинговому році, опублікований Міністерством сільського господарства США (USDA) більш, ніж оптимістичний. Особливо зазначимо, що про негативний вплив Covid-19 на глобальний ринок цієї культури в ньому немає жодного слова. А є про очікування збільшення поставок, збільшення торгівлі, збільшення споживання і збільшення кінцевих запасів.

Зокрема, прогнозується, що глобальна пропозиція пшениці (виробництво плюс складські запаси, що залишаться після 2019/2020 МР) збільшиться на 23,2 млн т. до 982,4 млн т.

Читайте: Врожайність озимої пшениці у 62 ц/га «на коло» говорить сама за себе – Олександр Скляров 

Підстави для таких очікувань експерти бачать в більш високому рівні виробництва зерна у кількох великих експортерів – Аргентини, Австралії, Канади і Росії. При цьому передбачається, що минулорічні неприємності – посуха, пожежі і повені – в цьому році обійдуть австралійців стороною, і вони видадуть «на гора» до 24 млн т. пшениці, що на цілих 8,8 млн т. більше обсягів 2019/2020 МР. А от урожай в ЄС, навпаки, очікує скорочення на 12 млн т. – до 143 млн т. Причина – в скороченні площі посівів і зниженні урожайності.

Виробництво пшениці в Україні також згортається. Його прогнозують на рівні 28,0 млн т. Проти 29,17 млн т. в сезоні, що минає. Втім, все одно це буде другий за величиною врожай за всю історію спостережень. Цікаво, що аналітики USDA, здається, не вважають посуху, що пошкодили українські озимі, настільки катастрофічній, як нашім аграріям вважається з місця подій.

У свою чергу,за оцінками Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, площа посівів пшениці, що постраждали від посухи, становить 74 тис га. Загалом озимина (озима пшениця, ріпак, жито, горох, ячмінь) загинула на 2,6% усіх площ озимого клину.

Також зазначимо, що прогнозований обсяг світової торгівлі пшеницею в 2020/21 МР зросте, у порівнянні з поточним сезоном, на 4,6 млн т. (плюс 2%), досягнувши рекордних показників у 188 млн т. Розширення імпорту прогнозується з боку Китаю, Алжиру, Марокко, країн ЄС, Іраку та Узбекистану. Росія, як і раніше, лідирує в світовому експорті з об’ємом в 35 млн т. Також в USDA прогнозують зростання відвантажень з Аргентини, Австралії і Канади. У той же час показники ЄС, України і США будуть скромнішими, ніж у сезоні 2019/2020. Так, очікується, що український експорт пшениці складе 19 млн т., в той час як у 2019/2020 МР ми вивеземо за кордон 20,5 млн т.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв прогноз валового збору кукурудзи в Україні.

Читайте також