Новини    26 жовтня 2023 12:41

Про підозру оголосили групі осіб через завдання 100 млн грн збитків під час будівництва ядерного сховища


Про підозру оголосили п’яти особам, яких пов’язують із завданням “Енергоатому” майже 100 млн грн збитків під час будівництва Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП). Організована група збільшувала суми робіт, повідомляє пресслужба НАБУ.

За даними слідства, мовиться про генерального директора та начальника кошторисно-договірного відділу відокремленого підрозділу Енергоатому, керівника приватної компанії, його заступника та працівника юридичного відділу.

Протягом трьох років тривало будівництво ЦСВЯП, але у 2020 році виникла необхідність закупівлі робіт із завершення будівництва через коригування проєкту. У грудні того ж року було укладено договір завершення будівництва сховища в обхід відкритих торгів між компанією “Атомпроєктінжиніринг”, що входить до структури “Енергоатому”, та приватною компанією.

У результаті додатковими угодами ціну договору збільшили втричі – з 421 млн грн до 1,497 млрд грн. Наприклад, до його умов додали постачання обладнання системи радіаційного контролю. Обладнання придбала компанія-підрядник за ринковою вартістю, але продала “Енергоатому” втричі дорожче, що спричинило збитки у 100 млн грн.

За словами народного депутата Ярослава Железняка, компанією “Атомпроєктінжиніринг” керував Микола Божко.

“Коли прийшов Божко, то він у грудні 2020 року привів компанію ТОВ “БК “КБР”, яка ніколи в житті не будувала атомних об’єктів. І тоді Енергоатом дав їм майже пів мільярда: без тендерів, без прозорих закупівель, без інших адекватних процедур. В результаті ЦСВЯП не добудований толком і донині”, – написав Железняк.

Нагадаємо, Вищий антикорупційний суд (ВАКС) відмовився відсторонити першого заступника міністра аграрної політики і продовольства Тараса Висоцького з посади.

НАБУ повідомило про підозру народному депутату та ще трьом особам через заволодіння земельними ділянками загальною вартістю 123 млн гривень. За даними ЗМІ, ним є депутат Верховної Ради Роберт Горват з групи “Довіра”.

Маргарита Юзяк

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...