Новини / Рослинництво     30 січня 2019 17:38

Посуха вбиває посіви ПАР: площі арахісу, кукурудзи і соняшнику критично низькі

У Південно-Африканській республіці через посуху фермери рекордно скоротили посіви традиційних культур – кукурудзи, соняшника та арахісу. За прогнозами, погода знову буде спекотною саме в періоди активного росту рослин. Через посухи африканські аграрії вже третій рік поспіль зменшують посіви та зазнають збитків.

Про це повідомляє Bloomberg.

Після чергової посухи, якої зазнали південно-африканські фермери 2018-го, суттєво знизилися площі посівів кукурудзи. У ПАР історично виробляють найбільшу кількість цієї культури на континенті. Однак цього року під кукурудзою опинилося 2,27 млн га угідь. Це – на 2,1% менше, ніж торік.

Найменше кукурудзи було висаджено в сезоні 2015-16 років – 1,97 млн га. Роком раніше врожай був теж спустошений посухою, а запаси попередніх років вичерпані.

ЧитайтеВиведено стійке до засухи насіння кукурудзи. Україні не загрожує апокалістичний сценарій ПАР (ІНФОГРАФІКА)

Цього року площі білої кукурудзи, яку використовують для харчування, скоротилися на 0,8%. Плантації жовтої, яка йде здебільшого для кормів, зменшилися на 3,7%.

Найбільше скоротилися площі соняшника – на 26% – до 444 тис. га. Це – найменший показник за останні 9 років. Плантації арахісу скоротилися на 66% – до 19200 га.

Аналітики стверджують, що посівні площі під стратегічними для ПАР культурами ще можуть зрости за умови позитивних прогнозів погоди на найближчі місяці.

ЧитайтеЧерез посуху в Південній Африці гинуть врожаї. Фермери просять про допомогу

У ПАР знову переглянули оцінку щодо врожаю пшениці. Вважають, що він зменшиться на 1,7%. У попередньому сезоні Південна Африка виробила 1,54 млн. тонн пшениці.

Як раніше повідомляв Landlord, лідер з експорту кукурудзи в Африці – ПАР – через значну посуху й заморозки наприкінці сезону втратить до 19% площі посіву культури (з 2,44 до 1,98 млн га). Через це країна ризикує втратити передові позиції на ринку й перетворитися із експортера в імпортера. У свою чергу, потіснити з лідерських позицій ПАР на африканському континенті цілком може Україна, експортний потенціал якої наразі вимірюється 28 млн тонн.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також