Новини / Рослинництво     25 січня 2019 14:53

Через посуху в Південній Африці гинуть врожаї. Фермери просять про допомогу

Південноафриканські фермери попереджають про сільськогосподарську кризу, оскільки тривала спека загрожує знищенням культурам і тваринам. Через посуху в цьому сезоні фермери втратили близько 511 млн доларів і 31 000 робочих місць.

Про це повідомляє Bloomberg.

У цьому сезоні в ПАР скоротилися посівні площі – було засаджено лише 60 % наявної землі. Сьогодні культурам загрожує тепловий стрес, і це лише через три роки після катастрофічної посухи 2015–2016 рр., після якої фермери й досі не відновилися.

ЧитайтеЩо гірше – посуха чи торнадо: найдорожчі природні катастрофи США (ІНФОГРАФІКА)

«Якщо не випадуть дощі в ці вихідні, в деяких районах більшість посівів загинуть. Це поставить Південну Африку в дуже тяжке становище. Країні потрібно буде імпортувати кукурудзу жовтого сорту і, можливо, білого, незважаючи на великий минулорічний запас», – повідомив Jannie de Villiers, генеральний директор лобістської групи Grain SA.

Палата аграрного бізнесу країни веде переговори з урядом, банками та бізнесом про підтримку галузі. Якщо до початку зими в ПАР допомогу на посуху не буде надано, країна може втратити «і фермерів, і худобу».

Як повідомляв Landlord, ПАР через значну посуху й заморозки наприкінці сезону втратить до 19% площі посіву кукурудзи (з 2,44 до 1,98 млн га). Через це країна ризикує втратити передові позиції на ринку й перетворитися із експортера в імпортера.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також