Новини / Логістика / Політика     20 квітня 2023 13:13

Порт Миколаїв уже пів року як готовий до роботи у зерновому коридорі – Кім


Миколаївські порти вже майже пів року готові до відновлення роботи в межах “зернової ініціативи”. Але доєднання Миколаївщини до зернового коридору не допускають росіяни.

Про це у телеефірі заявив начальник Миколаївської ОВА Віталій Кім.

“Ми готові до приєднання (до “зернової ініціативи”. — Ред.), ми готові вже майже пів року. Інфраструктура готова для повного відновлення роботи. Я вважаю, що для світу і для нас це вкрай важливо. Але росіяни теж розуміють, що нам це важливо, і не хочуть долучати Миколаїв до зернового коридору. Але передумови для роботи миколаївських портів наразі є всі”, — зазначив він.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Віталій Кім підкреслив, що має бути політична воля і домовленості для розв’язання цього питання, але росіяни “зараз відмовляють нам у цій можливості”.

Нагадаємо, у березні Україна зверталася до Туреччини та ООН з проханням розпочати переговори щодо продовження чорноморської зернової угоди, домагаючись продовження щонайменше на один рік, що включатиме порти Миколаєва. При розширенні зернової угоди Україна зможе експортувати 6 мільйонів тонн на місяць з портів Одеської області та збільшити його до 8 мільйонів тонн, якщо приєднається Миколаїв. Однак росія не погодилася на таку пропозицію.

Тим часом колектив миколаївського морського порту не втрачає надії на відновлення роботи та вже напрацьовує проєкти з покращення обслуговування суден різних типів. Порт Миколаєва готується до відновлення роботи. Відповіді ж на запитання, коли саме Миколаїв приєднається до роботи “зернового коридору”, поки немає. Вона залежить від успіхів ЗСУ на Кінбурнській косі, зусиль дипломатів та міжнародних партнерів.

ДОВІДКА. 22 липня 2022 року у Стамбулі за пропозицією Організації Об’єднаних Націй (ООН) та Турецької Республіки підписали Ініціативу про безпечне транспортування зерна та харчових продуктів з українських портів “Одеса”, “Чорноморськ” та “Південний”.  Саме це стало поштовхом до активізації зернового експорту в Україні. Порт Миколаїв не увійшов до переліку тих. що працюватимуть у зерновому коридорі.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також