Новини / Логістика     31 травня 2023 14:21

Порт Чорноморськ став найефективнішим серед портів в рамках зернової угоди


Морський порт Чорноморськ демонструє найкращі показники роботи в рамках зернової угоди.

Про це заявив голова АМПУ Юрій Литвин.

Зокрема, за показниками роботи в рамках зернової угоди порт є лідером в обробці зернових вантажів і по тоннажу, і по кількості суднозаходів, у порівнянні з іншими портами Великої Одеси.

“З 1 серпня “зерновим коридором” з порту вийшло 380 суден, які експортували до країн Африки, Азії та Європи більш ніж 11 млн т української агропродукції”, — зазначив Литвин.

Зазначимо, що після довгої перерви 28 травня з порту Чорноморськ до Босфору вирушив балкер Elefsis, навантажений 64 тис. т кукурудзи.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Довідка: Морський торговельний порт Чорноморськ — міжнародний високомеханізований універсальний транспортний вузол, що спеціалізується на перевалці генеральних, наливних, насипних та навантажувальних вантажів. Через порт здійснюються міжнародні зв’язки України із майже 100 країнами світу.

Нагадаємо, порти Великої Одеси забезпечили 55% експорту української пшениці та 61% експорту кукурудзи в поточному сезоні. У липні-квітні 2022/23 МР Україна експортувала 14,4 млн тонн пшениці (18,6 млн тонн за аналогічний період 2021/22 МР), з яких через порти Одеси, Чорноморська та Південного було відвантажено 7,94 млн тонн проти 8,6 млн тонн роком раніше через (якщо рахувати з Миколаєвом, це було близько 13 млн тонн за аналогічний період минулого сезону). Тобто три порти забезпечили 55% відвантажень української пшениці в поточному сезоні.

Група компаній Risoil повністю запустила двосторонній пірс у порту “Чорноморськ”. Це — великий інвестиційний проєкт, який команда із залученням провідних фахівців активно реалізовувала з 2021 року. Вартість будівництва, включно з унікальним технологічним обладнанням для перевалки олії та зернових склала 1,5 млрд грн (*за цінами 2021 року).

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також