Новини    08 листопада 2023 20:23

Польська сторона знову викупила надлишки української електроенергії

Польський оператор енергосистеми PSE з 11:00 до 14:00 денні години надавав аварійну допомогу, придбавши надлишки української електроенергії обсягом 480 МВт-год

7 листопада в енергосистемі України зафіксували профіцит електроенергії — для збереження балансу між виробництвом та споживанням і операційної безпеки енергосистеми польський оператор надавав аварійну допомогу, придбавши надлишки української електроенергії, повідомили в “Укренерго”.

За словами компанії, польський оператор енергосистеми PSE з 11:00 до 14:00 денні години надавав аварійну допомогу, придбавши надлишки української електроенергії обсягом 480 МВт-год.

Електроенергії, виробленої українськими електростанціями, достатньо для забезпечення потреб всіх побутових та юридичних споживачів. “Укренерго” не бачить підстав для обмежень в енергосистемі, якщо не буде нових обстрілів. Ліміти споживання не запроваджувались, – зазначили у повідомленні.

Також у компанії повідомили, що 7 листопада, середньодобова температура була на 2,5°C нижче, ніж у понеділок 6 листопада (10,1°C проти 12,6°C). Вечірній максимум споживання електроенергії у вівторок виріс на 1,5% у порівнянні з понеділком 6 листопада.

8 листопада експорт електроенергії здійснюється до Словаччини, Молдови та Румунії в нічні години (добовий мінімум споживання) загальним обсягом 3 042 МВт-год, з максимальною потужністю в окремі години до 353 МВт.

Імпорт електроенергії здійснюється в денні та вечірні години (період максимального споживання) зі Словаччини та Румунії. Загальний обсяг – 2 175 МВт-год, з максимальною потужністю в окремі години до 385 МВт.

Загалом через бойові дії та з інших причин без світла залишається 431 населений пункт. Через обстріли є пошкодження в мережах обленерго в Донецькій, Харківській, Херсонській областях. Аварійно-відновлювальні роботи проводяться в залежності від ситуації з безпекою та з дозволу військових, – поінформували у пресслужбі.

Нагадаємо, чергове підвищення граничних цін на електроенергію (прайс-кепів) спричинить додаткове тарифне навантаження на українську промисловість, особливо у прифронтових регіонах. Своєю чергою це призведе до скорочення виробництва, виведення частини людей у простій або звільнення.

В Україні запропонували для бізнесу збільшити кількість годинних зон та підвищити граничні ціни (прайс-кепи) на електроенергію на ринку “на добу наперед” в середньому на 4-23%. Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) запропонувала чотири подібні годинні зони.

У червні заявляли, що підвищення цін на електроенергію та пальне вплине на собівартість продукції птахівництва і викличе зростання відпускних цін.

Зростання вартості електроенергії та ракетні удари рф по енергетичній інфраструктурі України зумовили необхідність розосередження вузлів генерації електроенергії. Тож у фермерському ягідному господарстві “Грасс Авеню” вирішили освоїти новий напрям сільського господарства – агровольтаїку.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...