Новини    08 листопада 2023 13:48

Подорожчання вартості електроенергії для бізнесу спровокує соціальну напруги у прифронтових регіонах – ФРУ


Чергове підвищення граничних цін на електроенергію (прайс-кепів) спричинить додаткове тарифне навантаження на українську промисловість, особливо у прифронтових регіонах. Своєю чергою це призведе до скорочення виробництва, виведення частини людей у простій або звільнення.

Генеральний директор Федерації роботодавців України Руслан Іллічов у Facebook заявив, що далеко не всі підприємства можуть працювати вночі, аби не зіштовхнутися з прайс-кепами у пікові години.

“Федерація роботодавців об’єднує 8000 підприємств, більшість з них знаходиться у промислових регіонах, які наразі є прифронтовою зоною. Наші заводи дають роботу для понад 3 млн людей, тому природньо, що не всі зможуть витримати це додаткове тарифне навантаження”, – написав Іллічов.

Він наголосив, що Федерація роботодавців каже про неприпустимість підвищення будь-яких тарифів у воєнний час, зокрема на електроенергію.

“Однак НКРЕКП вкотре пропонує вже у листопаді збільшити кількість годинних зон та підвищити прайс-кепи на електроенергію на РДН на 23% в залежності від часу доби. І це при тому що буквально у липні вони були збільшені на 40%”, – зазначив Іллічов.

Він вважає, що регулятор “продовжує штампувати рішення про нові підвищення”. Безробіття у прифронтових регіонах може призвести до збільшення соціальної напруги

“Переконані, що тарифи на е/е є питанням економічної безпеки країни”, – підкреслив генеральний директор ФРУ.

Нагадаємо, в Україні запропонували для бізнесу збільшити кількість годинних зон та підвищити граничні ціни (прайс-кепи) на електроенергію на ринку “на добу наперед” в середньому на 4-23%. Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) запропонувала чотири подібні годинні зони.

Маргарита Юзяк

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...