Новини / Логістика     25 квітня 2023 17:27

Польща збільшила кількість портів для транзиту українського зерна

Нещодавно Україна та Польща домовились про відновлення транзиту української агропродукції

З 28 квітня зерно з України буде проходити через порт Колобжег, повідомив міністр розвитку Вальдемар Буда. Це результат втручання журналіста RMF FM, котрий зазначив, що вночі цей порт втратив можливість перевантажувати українське зерно.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Президент порту Артур Лієвський каже, що практично порт зможе приймати вантажі з України з понеділка. Він пояснив, що мають бути певні документи, “ці обіцянки повинні бути виконані”.

Лієвський зазначив, що за одну ніч порт втратив половину свого обороту.

У нас немає такої підтримки, як у великих портів, які можуть розраховувати на кошти ЄС, тому ми вживаємо всіляких заходів, щоб зберегти вантажопотік в порту, і такими заходами були перевалка і допомога в експорті вантажів з України, — сказав він.

Читайте також: Польща, Болгарія та Румунія отримають компенсації від ЄС через імпорт українського зерна

Нагадаємо, Україна та Польща домовились про відновлення транзиту української агропродукції. Він запрацював з 20-го квітня 2023 року.

15 квітня Польща заборонила імпорт зерна та інших харчових продуктів з України, “щоб захистити польський сільськогосподарський ринок від дестабілізації”.

Міністр сільського господарства Угорщини Іштван Надь оголосив у неділю, що Будапешт вживе аналогічних заходів, тимчасово заборонивши імпорт зерна, насіння олійних культур та іншої сільськогосподарської продукції з України.

Міністерство сільського господарства Словаччини відповідним розпорядження заборонило обробку імпортованого з України зерна, а також продаж на ринку країни продукції з українських зернових.

Раніше польський уряд ввів тимчасове обмеження на імпорт через територію Польщі, включаючи транзит, аграрної продукції з України.

5 квітня міністр сільського господарства Польщі Генрик Ковальчик подав у відставку  на тлі зростаючого обурення серед фермерів через вплив імпорту українського зерна на ціни. Він заявив, що вирішив залишити посаду через рішення Єврокомісії продовжити безмитне ввезення українського зерна до червня 2024 року. За введення мит виступили польські фермери.

У лютому у Польщі на кордоні з Україною відбулася акція протесту місцевих фермерів з організації “Ошукане село”. Польські фермери з групи AgroUnia виступають проти експорту українського зерна до Польщі, заявляючи, що це обвалює ціни на їхню продукцію.  Експорт українського зерна до Польщі різко скоротився, а багато його партій відкликали. Тому Польща запровадила перевірки якості українського зерна.

Міністр сільського господарства Угорщини Іштван Надь заявив, що до українського зерна в Угорщині будуть застосовуватися ті самі вимоги до контролю якості, що і до зерна, вирощеного в Євросоюзі. За словами міністра, такий крок спрямований на допомогу угорським фермерам, які можуть постраждати від збільшення імпорту дешевшого українського зерна.

Румунія імпортувала українського зерна на 1,24 млрд доларів, значно випередивши будь-яку іншу країну у світі. Загалом торік 13,9% українського агроекспорту відправилось до Румунії. В результаті, місцеве зерно не змогло конкурувати з українською продукцією та здебільшого простоює на складах.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також