Новини / Тваринництво     29 березня 2021 16:01

Поголів’я свиней в Україні зросло завдяки промисловим свинокомплексам

Кількість тварин у промислових свинокомплексах у порівнянні з березнем 2020 року зросла майже на 10%, а поголів’я господарств населення, навпаки, зменшується

За даними Держстату, у березні 2021 року поголів’я свиней в Україні склало 5,85 млн голів, що на 2,7% більше порівняно до минулого року. При цьому, зростання відбулося за рахунок збільшення поголів’я в сільськогосподарських підприємствах, які утримують 63% всього поголів’я. Про це повідомили в асоціації «Український клуб аграрного бізнесу».

Натомість, в господарствах населення продовжується спад: поголів’я зменшилось на 7% за рік, в першу чергу через неефективність такої форми виробництва. Наразі на свинокомплексах налічується 3,68 млн голів, а це на 9,6% більше ніж торік.

Найбільша чисельність голів свиней у березні була на свинокомплексах у наступних областях:

  • Київська область: 484,9 тис голів;
  • Донецька область – 448,5 тис голів;
  • Полтавська область – 278,8 тис голів;
  • Дніпропетровська область – 264,5 тис голів;
  • Львівська область – 243,8 тис голів.

ЧитайтеТваринники застерігають від збільшення квоти на імпорт свинини з ЄС

Порівнюючи аналогічний місяць минулого року, деякі області показали стрімкий ріст поголів’я. Так, у Полтавській області поголів’я зросло на 42%, у Тернопільській – на 56%, а у Львівській – на 24%.

«Незважаючи на складну ситуацію зі зростанням вартості кормів, на промислових свинокомплексах поступово йде нарощення поголів’я. Таке зростання заміщує спад поголів’я у господарствах населення і дозволяє до певної міри стримувати імпорт свинини. Подальший розвиток ефективного промислового свинарства є єдиним шляхом для України в розрізі забезпечення власного споживання та виходу на експортні ринки», – зазначив Роман Сластьон, генеральний директор УКАБ.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що неліцензійні вакцини спровокували новий спалах АЧС у Китаї.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також