Новини    14 лютого 2018 15:03

Поголів’я свиней за рік скоротилось більше ніж на 8%


Станом на перше лютого в Україні налічується 5,99 млн голів свиней, що менше ніж на 8,2% у порівнянні з аналогічною датою минулого року. Про це повідомляють в аналітичному відділі Асоціації «Свинарі України» (АСУ) з посиланням на дані Державної служби статистики України.

За ствердженням аналітиків, серед основних причин зменшення кількості свиней є оновлення поголів’я крупними промисловими гравцями. Та поширення Африканської чуми свиней у присадибному секторі.

«Стрімкіше скорочення числа свиней спостерігається у господарствах населення. Так, на початку лютого налічувалося на 10,3% менше тварин ніж роком раніше — 2,66 тис. голів. Зауважимо, що цей показник відчутно відстає від кількості свиней зафіксованих в цьому секторі на початку 2018-го — на 5,7%», – кажуть в асоціації.

За підрахунками фахівців АСУ, скорочення числа свиней відбилося і на доробку галузі за перший місяць року на підприємствах.

«Промислові свиногосподарства утримують 3,33 тис. свиней, а відставання від показника від 1-го лютого 2017-го становить 6,4%. Обсяг приросту живої ваги свиней у січні був на 4% – 43 тис. т ж.в. меншим ніж роком раніше, а реалізація свиней на забій «просіла» на 11% — до 37,7 тис. т ж. в. З іншого боку, лише 87,6% отриманої живої ваги свиней направили на забій, що формує кращі передумови для відновлення галузі», – кажуть експерти.

Та додали, що реалізували «на м’ясо» більше свиней, ніж виростили лише у 5 областях України:  Волинській, Дніпропетровській, Житомирській, Полтавській та Чернівецькій областях.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...