Міністр енергетики Герман Галущенко заявив, що Хмельницька АЕС може стати найпотужнішою у всій Європі. Зведення ще чотирьох блоків на Хмельницькій АЕС розпочнеться у 2024 році. Два з них зведуть за сучасною американською технологією AP1000.
Глава Міненерго нагадав, що будівництво 3-го та 4-го енергоблоків ХАЕС планувалося вже давно, і готовність 3-го енергоблока на сьогодні є досить високою.
Ми це розглядаємо як механізм компенсації потужностей окупованої Запорізької АЕС. Ми розуміємо, що повернемо цю станцію обов’язково, це питання часу. Інше питання – у якому стані ми її повернемо і чи зможемо одразу її запустити в роботу, – зазначив Галущенко.
Українська сторона веде тісну співпрацю з американською Westinghouse за двома проектами: будівництво 3-го та 4-го блоків за технологією ВВЕР-1000, а також побудова ще двох реакторів типу АР1000.
АР1000 – це технологія, яка ні в Україні, ні в Європі ще не використовувалася. Це американський тип реактора і дуже потужна технологія, яка, зокрема, передбачає нові підходи до безпеки, наприклад, якщо у разі знеструмлення реактор вимушений перейти на резервне живлення і дизель-генератор теж зазнає пошкодження, то навіть у такому разі АР1000 може функціонувати 72 години без жодного ризику аварій.
Зведення нових реакторів потребуватиме часу, і найскоріше може бути введено в експлуатацію 3-ій енергоблок ХАЕС – приблизно за 2,5 роки.
І з тою потужністю, яку зможуть видавати шість реакторів на Хмельницькій АЕС, вона буде найбільшою у Європі і навіть більшою за потужністю, ніж Запорізька АЕС, – пояснив міністр.
Нагадаємо, “Енергоатом” будуватиме енергоблок №5 на Рівненській АЕС за технологією АР1000 американської компанії Westinghouse та ввести в експлуатацію до 2032 року.
Зокрема у Канаді близько 60% товарного зерна використовують для опалення, хоча там є і нафта, і газ, і велика кількість лісів.
Компанія Cygnet забезпечила постійну роботу елеваторів.
Samsung Heavy Industries отримала схвалення свого проєкту енергетичної баржі. Суднобудівна компанія Samsung Heavy Industries (SHI) отримала схвалення від американського класифікаційного та сертифікаційного товариства ABS. Йдеться про концептуальний проект “енергетичної баржі CMSR”, передає usm.
A.P. Moller-Maersk Group замовила шість великих океанських суден, що працюватимуть на “зеленому” метанолі. Будівництвом новітніх суден займеться Hyundai Heavy Industries (HHI).
В Італії схвалили проєкт будівництва плавучого ЗПГ-термінала біля узбережжя Равенни у верхній частині Адріатичного моря. Загалом у проєкт інвестують майже 1 млрд євро.
В умовах енергетичної кризи, спричиненої російською агресією, в Україні гостро постало питання розвитку альтернативних джерел енергії, не задіяних раніше. Заступник міністра аграрної політики та продовольства України Віталій Головня підкреслив, що біоетанол і біогаз – це альтернативні види енергетики, які можуть забезпечити енергетичну стійкість України. Аграрний сектор, зокрема переробна галузь, має для цього значні можливості. Ефективне використання галузі переробки дозволить частково замістити традиційні види енергії, як на місцевому, так і на національному рівнях.
Анна Лиса
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!