Новини / Політика     24 листопада 2022 12:12

У ДАР розпочали прийом заявок на отримання державної допомоги для аграріїв


До 30 листопада аграрії можуть зареєструвати заяви у Державному аграрному реєстрі на отримання державної допомоги – бюджетних субсидій на 1 га сільгоспугідь та спеціальної бюджетної дотації за утримання корів.  Для цього потрібно зареєструватися в ДАРі.

Про це повідомляє пресслужба Мінагрополітики України.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Дія програми поширюється на всі регіони України, крім територій, які включені до переліку громад, що розташовані в районі проведення бойових дій, або які перебувають у тимчасовій окупації чи оточенні (цей перелік  затверджує Мінреінтеграції).

Як відомо, за умовами програми, безповоротну допомогу можуть отримати аграрії, які:

  •  мають від 1 до 120 га сільськогосподарських угідь;
  • утримують від 3 до 100 корів.

Нагадаємо, Кабінет Міністрів України перерозподілив видатки, передбачені в межах бюджету на Міністерство аграрної політики та продовольства на 2022 рік. Уряд продовжив до 30 листопада реєстрацію заяв аграріїв у Державний аграрний реєстр на отримання державної допомоги. Загальний обсяг підтримки с/г виробників збільшено на 100 млн грн.

У бюджеті 2023 для аграріїв закладено 1,35 млрд грн для закладки садів та 20 млрд грн за програмою доступних кредитів “5-7-9%”. Іншого фінансування державної підтримки аграріїв у 2023 році не передбачено. Втім, як розповів міністр аграрної політики Микола Сольский, фінансування аграрного сектору можливе – але тільки за кошти міжнародних організацій.

У рамках проєкту ініціатива “Сади Перемоги” запускає грантовий конкурс для українських громад на реалізацію ідей з розвитку сільського господарства та самозабезпечення харчовими продуктами. Переможці конкурсу отримають до 250 тис. грн на втілення свого проєкту.

Кабінет міністрів запустив 8 програм, створених для підтримки бізнесу та збільшення нових робочих місць.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також