Новини / Фінанси     22 листопада 2022 09:14

Заявки прийматимуть до 30 листопада: на підтримку фермерів додатково виділили понад 100 мільйонів гривень


Кабінет Міністрів України перерозподілив видатки, передбачені в межах бюджету на Міністерство аграрної політики та продовольства на 2022 рік. Уряд продовжив до 30 листопада реєстрацію заяв аграріїв у Державний аграрний реєстр на отримання державної допомоги. Загальний обсяг підтримки с/г виробників збільшено на 100 млн грн.

Про це повідомив представник Кабміну у Верховній Раді Тарас Мельничук у Telegram.

Він зазначив, що перерозподіл видатків державного бюджету на суму 102,235 млн грн відбувся між окремими бюджетними програмами, зокрема збільшено видатки розвитку за бюджетною програмою “Підтримка фермерських господарств та інших виробників сільськогосподарської продукції” на суму 100 млн грн.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Також збільшено на 2,235 млн грн видатки споживання за бюджетною програмою “Організація і регулювання діяльності установ у системі агропромислового комплексу”.

“Внесено зміни до постанови КМУ від 16.08.2022 №918 “Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання підтримки фермерським господарствам та іншим виробникам сільськогосподарської продукції”, якими продовжено до 30 листопада 2022 року граничний строк подання заявки до Державного аграрного реєстру на отримання бюджетних коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою”, — уточнив Мельничук.

Як відомо, за умовами програми, безповоротну допомогу можуть отримати аграрії, які:

  •  мають від 1 до 120 га сільськогосподарських угідь;
  • утримують від 3 до 100 корів.

Нагадаємо, у бюджеті 2023 для аграріїв закладено 1,35 млрд грн для закладки садів та 20 млрд грн за програмою доступних кредитів “5-7-9%”. Іншого фінансування державної підтримки аграріїв у 2023 році не передбачено. Втім, як розповів міністр аграрної політики Микола Сольский, фінансування аграрного сектору можливе – але тільки за кошти міжнародних організацій.

У рамках проєкту ініціатива “Сади Перемоги” запускає грантовий конкурс для українських громад на реалізацію ідей з розвитку сільського господарства та самозабезпечення харчовими продуктами. Переможці конкурсу отримають до 250 тис. грн на втілення свого проєкту.

Кабінет міністрів запустив 8 програм, створених для підтримки бізнесу та збільшення нових робочих місць.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також