Новини    20 вересня 2022 19:33

Після дощів рівень води на Рейні піднявся до стандартного

Цього літа рівень води в Рейні впав до рекордно низької позначки, що призвело до збоїв у роботі річкового транспорту і зростання вартості фрахту

Дощі, які нещодавно пройшли в Німеччині, збільшили глибину води на річці Рейн. Тепер глибини річки наближаються до стандартного рівня, повідомляє usm.

Цього літа рівень води в Рейні впав до рекордно низької позначки, що призвело до збоїв у роботі річкового транспорту і зростання вартості фрахту. Зараз, на думку аналітиків, ще рано говорити про повну нормалізацію ситуації, оскільки найближчого тижня в регіоні знову прогнозується суха погода.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Еталонний рівень води в основному навігаційному пункті Каубе поблизу Кобленца 19 вересня піднявся до 1,39 м. Для порівняння: у серпні рівень впав до 32 см. При цьому для проходу повністю навантажених суден потрібен контрольний рівень у Каубе близько 1,5 м.

Читайте також: Україна та Молдова домовилися разом “рятувати” річку Дністер

Мілководдя після літньої спеки та посухи змусило деякі вантажні судна працювати в серпні із завантаженням лише близько 25%, що збільшило витрати вантажовласників, яким було потрібно більше суден для доставки вантажів. За словами брокерів, судна тепер можуть ходити річкою зі значно більшим навантаженням, а ціни на річкові перевезення стали опускатися.

Спотові ціни на баржу для наливних вантажів з Роттердама в Карлсруе, на південь від Кауба, 19 вересня знизилися приблизно до 65 євро за тонну з 69 євро за тонну наприкінці минулого тижня. У серпні спотові ціни досягли рекордного рівня – близько 118 євро за тонну.

Через обміління однієї з найбільших річок у Європі Рейну, порушились логістичні ланцюги постачання товарів. Рівень води у річці різко впав внаслідок рекордної спеки в Європі та відсутності опадів на континенті.

Нагадаємо, після покращення погодних умов, в найпроблемніших ділянках Дунаю знову зростає рівень води. Понад місяць — з 25 липня — на середній та нижній ділянках Дунаю, у зв’язку з різким падінням рівнів води, навігація на середній і нижній ділянках річки була неможлива.

Аномальна спека спровокувала обміління багатьох судноплавних річок у Європі. Серед них — і Дунай, яким, зокрема, Україна відправляє вантажі на експорт. Через посуху Дунай обмілів настільки, що місцеве судноплавство опинилося під загрозою – як вантажне, так і пасажирське.

Сербія проводить днопоглиблювальні роботи на Дунаї, котрий обмілів через засуху. Судноплавне річище Дунаю зазвичай має ширину в кілька сотень метрів на ділянці поблизу сербського міста Нови Сад. Однак внаслідок посухи судноплавна частина ріки зменшилася до вузької смуги. Судна на цій ділянці зможуть ходити лише після днопоглиблення, тому що на деяких ділянках Дунаю глибина “лише по пояс”.

У Нідерландах, Німеччині та Чехії з’явились так звані голодні камені на тих ділянках річок, де рівень води опустився до рекордно низьких показників.

За червень-липень притік у Дністровське водосховище зменшився з 56 до 30 куб. м/с, що є одним із найнижчих показників за останні майже 50 років.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...