Новини    23 серпня 2022 19:44

Сербія проводить роботи з днопоглиблення Дунаю

Зараз глибина води на Дунаї – удвічі менша звичного серпневого рівня

Сербія проводить днопоглиблювальні роботи на Дунаї, котрий обмілів через засуху. Судноплавне річище Дунаю зазвичай має ширину в кілька сотень метрів на ділянці поблизу сербського міста Нови Сад. Однак внаслідок посухи судноплавна частина ріки зменшилася до вузької смуги. Судна на цій ділянці зможуть ходити лише після днопоглиблення, тому що на деяких ділянках Дунаю глибина “лише по пояс”, повідомляє usm.

“Ми задіяли майже всі наші днопоглиблювальні потужності. Ми щосили боремося, щоб водні шляхи залишалися судноплавними по всій їх довжині”, — розповів помічник міністра інфраструктури та транспорту Сербії Велько Ковачевич.

Зараз глибина води на Дунаї – удвічі менша звичного серпневого рівня. Низький рівень ріки не дає можливості транспортувати вугілля — необхідного ресурсу для забезпечення взимку теплових електростанцій, на які припадає приблизно дві третини виробництва електроенергії в Сербії.

Читайте також: Україна та Молдова домовилися разом “рятувати” річку Дністер

Цього місяця державна енергокомпанія EPS заявила, що низький рівень води вже спричинив падіння виробництва на гідроелектростанціях порівняно з минулим роком на 27%.

У сусідній Боснії комунальне підприємство EPHZHB, яке виробляє електроенергію виключно на гідроелектростанціях, закликало уряд заборонити експорт електроенергії до кінця вересня, заявивши, що інакше воно не зможе гарантувати регулярне постачання електроенергії 200 тис. своїх споживачів.

Нагадаємо, у Нідерландах, Німеччині та Чехії з’явились так звані голодні камені на тих ділянках річок, де рівень води опустився до рекордно низьких показників.

Через затяжну спеку і відсутність опадів на Дунаї склалася критична ситуація з рівнем води, навіть у порівнянні з попередніми періодами мілководдя. Через це після закриття навігації флот Українського Дунайського пароплавства зараз працює лише на нижній ділянці ріки.

За червень-липень притік у Дністровське водосховище зменшився з 56 до 30 куб. м/с, що є одним із найнижчих показників за останні майже 50 років.

Через обміління однієї з найбільших річок у Європі Рейну, порушились логістичні ланцюги постачання товарів. Рівень води у річці різко впав внаслідок рекордної спеки в Європі та відсутності опадів на континенті.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...