Новини / Логістика     06 вересня 2022 18:24

На Нижньому Дунаї почав збільшуватись рівень води

Ситуація почала покращуватись завдяки опадам

Після покращення погодних умов, в найпроблемніших ділянках Дунаю знову зростає рівень води. Понад місяць — з 25 липня — на середній та нижній ділянках Дунаю, у зв’язку з різким падінням рівнів води, навігація на середній і нижній ділянках річки була неможлива, повідомляє usm.

З середини літа по всій Європі спостерігалась аномальна спека, що призвела до обміління усіх судноплавних річок. Зазвичай пік мілководдя на Дунаї приходиться на вересень-жовтень. Однак цього року рівень води критично знизився через відсутність опадів у басейні Дунаю та його основних притоках (Савви, Драви, Тиси та Морави).

Зараз ситуація почала покращуватись завдяки опадам. Так, наприклад, найпроблемніша ділянка Дунаю — Capidava на 280 км — поступово заповнюється водою. Якщо тиждень тому осадка ділянки складала 2 метри, то зараз — 2,8 метра.

Читайте також: Україна та Молдова домовилися разом “рятувати” річку Дністер

Окрім опадів, ситуацію також покращує і днопоглиблення ділянок Дунаю. Зокрема, прохідну осадку на ділянці біля румунської Хиршови вже збільшили до 2 метрів. Болгарський порт Русе певний час був відрізаний від роботи через осадку у 1,3 м на вході — але тепер ділянку також поглибили до 2 метрів.

Нагадаємо, аномальна спека спровокувала обміління багатьох судноплавних річок у Європі. Серед них — і Дунай, яким, зокрема, Україна відправляє вантажі на експорт. Через посуху Дунай обмілів настільки, що місцеве судноплавство опинилося під загрозою – як вантажне, так і пасажирське.

Сербія проводить днопоглиблювальні роботи на Дунаї, котрий обмілів через засуху. Судноплавне річище Дунаю зазвичай має ширину в кілька сотень метрів на ділянці поблизу сербського міста Нови Сад. Однак внаслідок посухи судноплавна частина ріки зменшилася до вузької смуги. Судна на цій ділянці зможуть ходити лише після днопоглиблення, тому що на деяких ділянках Дунаю глибина “лише по пояс”.

У Нідерландах, Німеччині та Чехії з’явились так звані голодні камені на тих ділянках річок, де рівень води опустився до рекордно низьких показників.

Через затяжну спеку і відсутність опадів на Дунаї склалася критична ситуація з рівнем води, навіть у порівнянні з попередніми періодами мілководдя. Через це після закриття навігації флот Українського Дунайського пароплавства зараз працює лише на нижній ділянці ріки.

За червень-липень притік у Дністровське водосховище зменшився з 56 до 30 куб. м/с, що є одним із найнижчих показників за останні майже 50 років.

Через обміління однієї з найбільших річок у Європі Рейну, порушились логістичні ланцюги постачання товарів. Рівень води у річці різко впав внаслідок рекордної спеки в Європі та відсутності опадів на континенті.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також