Новини / Фінанси     11 вересня 2022 12:24

Підприємці отримають 450 млн грн грантів від держави на розвиток переробних компаній та садівництва

В рамках проекту "єРобота" вже понад 1000 підприємців подали заявки на отримання грантів

В рамках проекту “єРобота” вже понад 1000 підприємців подали заявки на отримання грантів на розвиток підприємств переробної галузі та закладку садів і тепличних господарств. Вже 77 з них найближчим часом отримають кошти від держави. Про це повідомила заступниця міністра економіки України Тетяна Бережна.

“На сьогодні ми маємо 54 успішні заявки на гранти від підприємців, що планують розвивати переробні компанії, та 23 — на закладку садів. Загальна сума коштів, які вони отримають від держави – 454 млн грн. І вже цієї осені аграрії матимуть можливість закласти понад три сотні гектарів нових садів та посилити потужність нашої переробної галузі”, — повідомила Бережна.

За її словами, отримувачі грантів планують закласти в Київській області — 6 садів, у Закарпатській та Львівській областях — по 3.

Вона уточнила, що 10 підприємців мають намір вирощувати лохину та чорницю, 8 — розіб’ють яблуневі сади. 8 нових садів матимуть площу 20-25 га.

Бережна також додала, що отримувачі грантів планують розвивати діяльність в сферах виробництва харчових продуктів, меблів, хімічних речовин і хімічної продукції, готових металевих виробів, оброблення деревини та виготовлення виробів з деревини та корка, текстильного виробництва.

Також, заступниця міністра економіки зазначила, що урядова програма “єРобота” має дві мети — активізувати підприємницьку діяльність та підвищити рівень зайнятості серед українців завдяки створенню робочих місць отримувачами грантів. Якщо грантові програми “Свій сад” та на підтримку переробних підприємств будуть реалізовані в запланованому обсязі, в Україні буде створено близько 200 тисяч нових робочих місць. 

Проект “єРобота” включає 6 грантових програм, спрямованих на стимулювання підприємницької діяльності. Зокрема, це програми мікрогрантів на відкриття чи розвиток власного бізнесу, грантів на створення й розвиток переробних підприємств, закладки саду та виноградарства, тепличного господарства, підтримки ІТ-стартапів та старту в ІТ-сфері. Наразі прийом заявок на усі напрямки програми “єРобота” триває. Подача заявки здійснюється через Портал Дія.

Нагадаємо, ціни на овочі, фрукти і ягоди наразі більше залежать від зміни логістичних маршрутів і вартості пального. Проте, по Україні не спостерігатиметься дефіциту овочевих культур через тимчасову окупацію південних регіонів. Крім того, попри війну та прогнози в Україні фіксують малиновий бум.

Аліна Дятченко 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також