Новини / Трейдинг     20 жовтня 2020 15:02

Пакистан після нашестя сарани планує імпортувати 1 млн т пшениці

Закупівлі зерна будуть проводитись для ліквідації дефіциту пшениці на внутрішньому ринку і поповнення запасів країни. Також знижені прогнози експорту рису

Зерновий сектор сільського господарства Пакистану зіткнувся з проблемою ліквідації наслідків нашестя шкідників і пов’язаного з ним зростанням внутрішніх цін на продовольство. Про це повідомляється в звіті Всесвітньої сільськогосподарської інформаційної мережі (GAIN) Міністерства сільського господарства США.

Наразі посівна у Пакистані тільки починається, але влада країни вже заявила про плани імпортувати 1 млн т пшениці протягом поточного маркетингового року. USDA пояснює збільшення закупівель пшениці за кордоном тим, що Пакистан працює над нарощуванням своїх запасів пшениці для відновлення після нападів сарани у цьому році. Поки очікується, що виробництво пакистанської пшениці у 2020/2021 маркетинговому ріоці складе 25,7 млн ​​тонн.

Читайте: Стан озимих посівів оцінюється як задовільний – НААН України

Пшениця – одна з чотирьох основних сільськогосподарських культур в Пакистані поряд з рисом, бавовною і цукровою тростиною. Її вирощують протягом «раби», або зимового сезону, близько 80% фермерів країни. При цьому борошно є головним продуктом харчування пакистанців.

Зазначимо, що донедавна Пакистан був порівняно великим експортером пшениці. Ринками збуту для країни були Бангладеш, Індонезія, ОАЕ, Оман та ін. Проте, в минулому маркетинговому році Пакистан відмовився від експорту через поганий врожай зернових. У поточному році небезпека нестачі пшениці в країні для задоволення внутрішнього попиту зберігається.

Прогноз USDA з виробництва рису в Пакистані на 2020/2021 МР залишається на рівні 7,4 млн т. Але прогноз з експорту рису з країни також знижений до 4 млн т через зростання внутрішніх цін і впливу блокувань COVID-19 на деяких традиційний для Пакистану ринках збуту.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що мукомоли Бразилії виступили проти імпорту ГМО-пшениці з Агрентини.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також